Aktualności Wrap Entertainment Uncategorized Dlaczego nie powinieneś bać się zobaczyć Neapolu

Dlaczego nie powinieneś bać się zobaczyć Neapolu

, kiedy stwierdzasz, że jedziesz do Włoch, wszyscy są podekscytowani. Jeśli jednak stwierdzisz, że jedziesz do Neapolu, ludzie wydają się zmartwione.

„Dlaczego miałbyś chcieć tam pojechać?”

„Nie boisz się?”

„Słyszałem, że nie ma nic do zobaczenia – naprawdę powinieneś tego unikać, a także zejść na wybrzeże Amalfi”.

Pogłoski o Neapolu podróżowały daleko i szeroko. Rozmowa o mafii lub Camorrze, jak się nazywa lokalnie, ostatecznie stała się tematem książek i filmów. Wydaje się, że wszyscy boją się przestępstwa w Neapolu, jednak od czasów, w których byliśmy w tym cudownym południowym mieście, musimy dokładnie zastanowić się, ile to jest prawdziwe lub uzasadnione.

W tym cudownym mieście jest o wiele więcej – to jak żywe muzeum.

Dlaczego nie powinieneś bać się widzieć Neapolu

Historie o wskaźniku przestępstw w Neapolu zmartwiły się turystami od dziesięcioleci, jednak nie ma już ich wiele. Spacerowałem po ulicach miasta bardzo wcześnie rano, sam – kamera w ręku, a także nigdy nie miałem martwienia się.

Dla mnie nie różni się to od żadnego innego miasta.

W rzeczywistości mogę pójść znacznie lepiej: Neapol bardziej przypomina każde inne włoskie miasto, w którym mieszkańcy zajmują się swoim życiem, a także ci, których napotykasz, są tak gościnni, jak i przyjazne.

Oczywiście powinieneś zachować tyle samo troski, co gdziekolwiek indziej: nie zostawiaj swojej torebki na ziemi, pamiętaj, nie idź z ludźmi, których nie rozumiesz w lokalizacjach, które wydają się „podejrzane”, jednak zrobiłbym to Doradzaj każdemu, aby to zrobić, jeśli wybierają się do dowolnego rodzaju miasta na całym świecie – od St Tropez po São Paulo.

Strach przed przestępstwem nie jest powodem, aby nie widzieć Nowego Jorku, podobnie jak – dokładnie to samo – nie jest powodem, aby nie widzieć Neapolu.

Kiedy dotrzesz do Neapolu, znajdziesz miasto, które pęka z życia; Co więcej, jest to najlepsze muzeum, jakie kiedykolwiek odwiedzisz.

Historia Neapolu sięga niezliczonych lat do starożytnych Greków, a także wtedy, gdy jedno z najbogatszych miast we Włoszech.

Podczas gdy na poziomie ulicy możesz zauważyć graffiti, po prostu wymaga wyglądania tak samo, jak widzieć drzwi, które kończą się sześć metrów nad tobą, a także zdasz sobie sprawę, co to za wielkie miasto – a także co to musiało być.

Neapol – to miasto mieszkańców

Są tutaj zabytki, które sprawi, że ci brak oddechu, a także kawałków, które sprawi, że będziesz chciał oddychać. Nigdy nie rozumiesz, co znajdziesz.

Jak kiedy zadowoliłem Salvatore.

Szedłem wcześnie rano – kamera w ręku. Odkryłem siebie na dużej placu przed starym miastem, kiedy natknąłem się na uroczego starszego dżentelmena o imieniu Salvatore.

Siedział cicho na placu, czekając na swój dzień roboczy, aby zacząć, gdy przykułem jego wzrok, a także uśmiechnąłem się do niego. Wpiął mnie na mnie, a także nalegał na pokazanie mnie po mieście. Jego miasto.

Mam szczęście, że mówię po włosku, choć uważam, że Salvatore mówił więcej neapolitan, który sam w sobie jest językiem!

Gdy wróciliśmy do Napoli Vecchio, wyjaśnił bramy wejściowe starego miasta, których są cztery w oryginalnej ścianie, a także tam, gdzie użyłeś, aby zapłacić opłatę za Neapol.

Zabrał do mnie do swojej ulubionej kawiarni, a także przedstawił mnie swojej regionalnej baristy. Kupując mi kawę, wyjaśnił, że o wiele lepiej jest wypić ją ze szklanki niż filiżanki od czasu smaku. Zwykle nie biorę cukru, ale stwierdził, że muszę go wypróbować tak, jak to robią mieszkańcy.

Każda kawiarnia będzie zawierać własną specjalną pastę surową, która zostanie najpierw dodana do kubka, aby stworzyć pyszne, nieco wspaniałe espresso.

Wrócił mnie z powrotem do mojego hotelu, a także obiecał wrócić do Neapolu, aby mógł zabrać mnie do Napoli Reale – prawdziwego Neapolu.

To Salvatore, który wykorzystał, powiedział mi, że „Neapol jest żywym muzeum”, a także po zbadaniu miasta, teraz rozumiem, że to prawda.

Ale nawet bez Salvatore nie wymagasz przewodnika, gdy jesteś w Neapolu.

Każdy regionalny jest chętny przewodnik dla turystów, który chętnie słucha.

Ale nawet wtedy istnieją szybkie, a także proste połączenia z terminalem lotniczym Neapolu, a także koleją z całej Europy. Oprócz momentu przybycia nie ma znacznie lepszej metody sprawdzenia tego niesamowitego miasta – szczególnie starej części miasta – niż pieszo.

Będzie to również pomoże w pracy z tą słynną neapolitanową pizzą, którą również będziesz jeść.

„Vedi Napoli e Poi Muori” – Zobacz Neapol i umieraj!

Tak wiele innych włoskich miast zostało dotkniętych nadmiernym turystyzmem, co ostatecznie zostało ciasne pola bitwy przekraczane z nierealnością podobną do Disneylanda. Neapol wciąż ma taką prawdziwą włoską jakość, a także widzenie nie zawodzi.

Przysłowie „Vedi Napoli e Poi Muori!” (Zobacz Neapol i Die!) Został słynny przez Johanna Wolfgang von Goethe w swojej włoskiej podróży:

„Gdy zobaczy się włoskie miasto Neapol, można umrzeć spokojnie, ponieważ nic więcejmoże pasować do jego piękna ”.

Więc jeśli ty – lub twoi dobrzy przyjaciele – boisz się, wierząc o wyjazd do Neapolu, pamiętaj, aby nie dotyczyć i zarezerwować tego biletu – Subito!

Nie pożałujesz tak dobrze, jak mogę nawet podać numer Salvatore, aby mógł pokazać się podczas wizyty.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *