Aktualności Wrap Entertainment Entertainment Sagada Bonfire Fest w prowincji górskiej, Filipiny

Sagada Bonfire Fest w prowincji górskiej, Filipiny

, z napojami w dłoni, tańczyli do głośnej muzyki, gdy światło migotało pośrodku tego miejsca. Choć brzmi to jak scena z twojego ulubionego klubu w mieście, w ten sposób opisałoby to wydarzenie ogniskowe, które zdarza się w Sagada każdego roku. Z wyjątkiem tańca pochodzi z muzyki, muzyka jest tworzona przez konwencjonalne instrumenty perkusyjne, a światło pochodzi z wielkiego ogniska, które wspaniale pali się w centrum witryny.

Każdego roku Stowarzyszenie Przewodników Sagada organizuje imprezę ogniska, a turyści mogą dołączyć do uroczystości. Dzieje się tak w jedną noc między świętami Bożego Narodzenia a Nowym Rokiem (27 lub 28 grudnia), uważanym za najlepszy sezon dla turystyki Sagada.

Oprócz niskiej temperatury jest to powód, dla którego zawsze odwiedzam Sagadę w tym czasie. Robią to od trzech lat i nie tęskniłem, uczestniczyłem w tym wydarzeniu każdego roku przez trzy lata. I nie mam celu, aby położyć kres temu nawykowi.

Przez pierwsze dwa lata zrobili to w punkcie widzenia Kiltepan. W 2011 roku przenieśli miejsce do Langtiw, w pobliżu ujścia jaskini sumagualnej.

Jednak nie jest to bezpłatne. Za minimalną opłatą PHP 250 (stawka w zeszłym roku) możesz być częścią uroczystości. Ta stawka obejmuje transport z centrum miasta na miejsce i plecy, pełny obiad w formie bufetu (w tym rodzime danie o nazwie PinikpiKan), przepełnione napoje (woda, kawa i wino) oraz szansa na dowiedzieć się więcej o tańcach i kulturze pięknego raju górskiego o nazwie Sagada. To imprezuje w stylu Sagada!

To moja przyjaciółka Tonet ze zbyt dużą ilością czerwonego wina w brzuchu. Nie bądź taki jak ona. Ha ha. Żart.
To CES cieszy się ciepłem ognia i mieszkańców Sagady!
Utrzymuj ogień do ognia!
Wiem, że dostałem cię do wina. W ciągu ostatnich trzech lat podali wiele win – wino morwy, wino jagodowe, wino truskawkowe i rodzime wino, których nazwa poślizgnęła się. (Zgadnij, kto pije za dużo w Parteeh?) Możesz mieć tyle, ile chcesz, ale proszę zachować właściwie. (Pięknie proszę?)

Niektórzy z przewodników przeprowadzą rodzimą sagadę taniec wokół wielkiego ognia i wszyscy są zaproszeni do tańca z nimi.

Możesz także przynieść własne jedzenie. Tak, nawet pianki, które można założyć na patyku i ogrzewanie w pobliżu ogniska!

Jedną rzeczą, którą odkryłem przez lata, było to, że stało się to znacznie coraz bardziej chaotyczne. Pierwsze ognisko było wyjątkowe. Jedzenie podano wcześnie, a ludzie ustawili się w kolejce (i powinni). W 2010 r. Były dwie linie; Dotarcie do bufetu zajęło tyle czasu, ale było dość zorganizowane. W ubiegłym roku ryzyko zabrzmienia był trochę bałagan. Było tak wiele kolejek, które zaplątały się, gdy zbliżyli się do bufetu. W pewnym momencie linie zniknęły i było Ugh. Nie jestem pewien, czy było tak, ponieważ jedzenie podano później niż typowe, czy partia turystów w zeszłym roku była znacznie bardziej niecierpliwa (lub głodna) niż inne lub oba. Ale moim zdaniem trzeba to zrobić. Mimo to chętnie wrócę i dołączyłem do tej uczty w nadchodzących latach.

Jeśli chcesz mieć takie samo doświadczenie, skontaktuj się z Sagada Signaine Guides Association i poproś o harmonogram tegorocznego ogniska, abyś mógł zaplanować z wyprzedzeniem. Nie jestem pewien, czy wybrali randkę już teraz, ale można bezpiecznie założyć, że jest to między świąt Bożego Narodzenia a Nowym Rokiem.

Więcej sugestii na YouTube ⬇️⬇️⬇️

Powiązane posty:

Wiszące trumny w Echo Valley: Sagada, Filipiny

BOMOD-OK FALLS, SAGADA: Czego można się spodziewać

Ta rzecz zwana Kiltepan Sunrise: Sagada, Filipiny

Sagada Tkaving: Prowincja górska, Filipiny

Połączenie jaskini: Splunking następnego poziomu w Sagada na Filipinach

Lemon Pie House: gdzie zjeść w Sagada na Filipinach

The Yoghurt House, Sagada: A Love-Hate Affair

Cave Panowania Lumiang w Sagada na Filipinach

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *