Aktualności Wrap Entertainment Entertainment Gateway to Heaven: Tianmen Cave w Zhangjiajie, Chiny

Gateway to Heaven: Tianmen Cave w Zhangjiajie, Chiny

Zanim dotarłem do strony, nie miałem więcej energii.

Wszystko, co mnie pozostało, było potężną potrzebą jedzenia wszystkiego, co przepływa moją ścieżkę. Ogromna skalista jaskini góruje nade mną, właśnie powód, dla którego byłem na górze Tianmen, wydawał mi się gigantycznym pączkiem. Na szczęście były stragany z jedzeniem wyściełające jedną krawędź obszaru podróżnika. W przeciwnym razie jadłbym też jaskinię. Podążałem za zapachem tego, co pachniało jak smażone jajka i Longganisa (rodzime filipińskie kiełbaski). Oczywiście nie było Longganisa. Ale chińska wersja smakowała bardzo podobna. Z sześcioma kawałkami bułek (Siopao) stworzyli mój pierwszy posiłek tego dnia. To było już po trzeciej po południu.

Kiełbasa i bułki! Te mini-sauzy smakują praktycznie dokładnie jak Longganisa Hamonado. Ku mojemu rozkoszowi!
Jaskinia Tianmen jest często nazywana bramą do nieba

Po najszybszym posiłku w moim życiu w końcu miałem okazję spojrzeć na jaskinię Tianmen. Centralnym punktem Parku Narodowego Tianmen Mountain, jest to naturalna dziura, która przecina jedną stronę szczytu. Na 1520 metrach nad poziomem morza jest najwyższym naturalnym łukiem na świecie, zdobywając pseudonim „Gateway to Heaven”.

Sama jaskinia ma 131,5 metra wysokości, 57 metrów szerokości i głębokości 60 metrów. Ale nie zawsze tak było. Kiedyś była to zwykła jaskinia. W tym czasie strona nazywała się Songliang Mountain do 263 roku, kiedy jedna twarz klifu upadła i stworzyła otwór przypominający drzwi. Nazwa została następnie zmieniona na Tianmen, co sugeruje Sacred. Dziś ta brama stała się jedną z najbardziej znanych struktur w prowincji Hunan.

Otwór jest dostępny przez 999-etapowe schody, które wspinają się prosto do podstawy otworu. Dziewięć to jedna szczęśliwa liczba w wielu chińskich kulturach. Droga prowadząca do tego miejsca to Tongtian Avenue, niebezpiecznie kręta ścieżka, która kończy się 99 razy. W 1999 r. Została wystawiona wystawa kaskaderskiego, umożliwiając samoloty latanie przez jaskinię. Było to doniosłe wydarzenie, które było świadkami przez 800 milionów ludzi za pośrednictwem transmisji telewizyjnej na żywo.

Jaskinia Tianmen (brama do nieba) jak widać z podstawy góry!
Wodospad kaskaduje tuż obok 999-etapowego schodów do jaskini Tianmen.
Ja i ogromna dziura. Ha ha.
Widok na Big Gate Road od punktu końcowego, jaskini Tianmen
Kiedy tam siedziałem, wpatrując się w łuk, zacząłem się zastanawiać, czy dobrym pomysłem byłoby nadal wspinać się na wzniosły widok. Byłaby to kolejna piękna wspinaczka: nie tylko schody są tuż obok delikatnego wodospadu, ale także zmierzają do miasta Zhangjiajie, tull u stóp górskiego zasięgu. Ale pierwszy znak zachodu słońca pojawił się nad głową. Sugestia klifu skąpanego w pomarańczowym świetle, przypominając mi czas. Wybór był teraz dość widoczny. Musiałem złapać pociąg o godz. 18:30 do Liuzhou.

Niechętnie złapałem torbę, udałem się do terminalu autobusowego i wróciłem do miasta. Gdybym miał znacznie więcej czasu, zatrzymałbym się o wiele dłużej. Szkoda, że ​​na koniec uratowałem górę Tianmen.

Tian Men Shan Cable Television
Park Narodowy Tian Men Mountain,
Zhangjiajie, prowincja Hunan, Chiny

Opłata za wstęp: CNY 258 (w tym przejażdżki samochodem telewizji kablowej)
Godziny otwarcia: 8–18 (16:00 ostatniego wstępu)

Jak dostać się na górę Tianmen: Najbliższa brama lotnicza to lotnisko Zhangjiajie, ale goście z Filipin mogą latać przez Kuala Lumpur (Airasia) do Wuhan lub Guilin. Z Wuhan wybierz się na 9-godzinną przejażdżkę pociągiem do miasta Zhangjiajie. Z Guilin wsiadają do nocnego pociągu do Liuzhou lub Changsha, a następnie kolejnego do Zhangjiajie (całkowity czas podróży wynosi około 18 godzin, z wyłączeniem postojów). Z terminalu pociągu Zhangjiajie na stacji telewizyjnej telewizji kablowej Tianmen można dotrzeć pieszo (około 10-15 minut spacerem).

Więcej sugestii na YouTube ⬇️⬇️⬇️

Powiązane posty:

6 Niesamowite atrakcje w Tianmen Mountain, Zhangjiajie, Chiny

Snapshot: Avatar Hallelujah Mountain w Zhangjiajie, Chiny

Tianzi Mountain: Rock and Lore in Zhangjiajie, Chiny

Tianmen Mountain Cable Television Car, Chiny: najpiękniejsza jazda w moim życiu

W zdjęciach: Sunset w Zhangjiajie w Chinach

Black Island, Busuanga: The New Shade of Paradise w Palawan na Filipinach

Jak dostać się do Wulingyuan (Zhangjiajie) z Guilin, Chiny

Wulingyuan i Zhangjiajie, Chiny: Przewodnik po podróży budżetowej

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *