Aktualności Wrap Entertainment Entertainment Justfly Recenzje: 5 mało znanych faktów na temat Doliny Krzemowej

Justfly Recenzje: 5 mało znanych faktów na temat Doliny Krzemowej

Don Hoefler ukuł termin „Dolina Krzemowa” w 1971 roku, aby odnieść się do obszaru w Kalifornii w Santa Clara Valley, gdzie siedziba innowatorów „Silicon Chip”, a także producentów grzybowe. Dziś jest to dom dla wysokiej koncentracji hi-technologicznych firm, w tym Apple, Yahoo!, EBay, a także Google, umieszczanie Doliny Krzemowej na mapie jako najczęściej znany sektor hi-technologii na świecie, a także Centre for Ingenial Firmy Oprócz startupów, niektóre utworzone przez młodych przedsiębiorców.

Ale oto więcej faktów na temat Doliny Krzemowej, które nowi goście mogą odkryć interesujące!

1. Wpływ Stanforda

Fundacja oraz rozwój Uniwersytetu Stanforda odegrały ważną funkcję w Dolinie Krzemowej. Jedną z kluczowych postaci w regionie jest profesor Frederick Terman, pomyślał o „ojcu Doliny Krzemowej”. Dean inżynierii Stanford przekonał wielu swoich stażystów do założenia własnych firm. Dwóch z tych stażystów to William Hewlett, a także David Packard, który założył pierwszą prywatną firmę IT w Dolinie: Hewlett-Packard Co. w 1939 roku w garażu Packard.

CC0 Public Domena / Pixabay

2. Dolina serca serca

Stwierdzają, że większość mieszkańców nie lubi terminu „Dolina Krzemowa”. Jednak zanim otrzymał raczej hi-tech pseudonim, obszar ten był wcześniej rozumiany jako „dolinę serca” od jego wyjątkowego klimatu, a także żyzną glebę, która jest idealna do sadzenia pomarańczy, karczochów, a także brzoskwini. Obszar ten ma również kilka najpiękniejszych miast, a także najlepsze lokalizacje online w Stanach Zjednoczonych.

3. DOT COM BOOM

1980, a także 90. XX wieku, oznaczały wczesne dni sieci, a także pojawienie się firmy „Dot Com”, z których słynie Silicon Valley. Młode jednostki regularnie zadowolą w sklepach lub spotkaniach, aby omówić koncepcje, a także dokładnie, jak przeszkodzić wyzwaniom technicznym, odpowiadając na długą listę reklam niejawnych w gazetach. Od tego czasu Dolina Krzemowa zawsze przyciągała ekspertów technologicznych, a także przedsiębiorców finansowania technologii świata.

CC0 Public Domena / Pixabay

4. Nieznana historia

Drugi „Ojciec” William Shockley w Dolinie Krzemowej otrzymał Nagrodę Nobla w dziedzinie fizyki w 1956 roku wraz z dwoma innymi za wynalezienie tranzystora. Postanowił założyć firmę, która sprawiłby, że tranzystory, a także postanowił wdrożyć materiał „krzemowy”. On i jego koledzy rozstali się, ci ostatni zakładali własną firmę: Fairchild Semiconductors, które po raz pierwszy zaczęły sprzedawać tranzystory krzemowe. I to jest początek długiej historii biznesu, która specjalizuje się w tranzystorach krzemowych w Dolinie Krzemowej.

5. Inkubator

Dolina Silicon nie była miejscem urodzenia tranzystora, komputera, smartfona lub robota, jednak był inkubatorem dla firm, a także był większy rozwój niż badania badań w „badaniach i rozwoju”, „fabryce fabryki innowacja.”

Korzenie Doliny Krzemowej można prześledzić na początku lat 1910., kiedy Lee de Forest wymyślił swoją pionierską pracę z rurkami próżniowymi, a także w tym samym czasie, z tym, co uważa się za pierwszą na świecie stacji radiowej: KQW Charlesa Herrolda, który jest KQW Teraz KCBS.

Bez względu na to, jak daleko sięgają, Dolina Krzemowa jest podstawą hodowlaną dla największych, a także najbardziej genialnych koncepcji tej strony planety, a także prawdopodobnie nadal inspiruje techników, aby się rozpocząć, a także pozostać w okolicy.

Mamy nadzieję, że podobało Ci się przeczytanie tego artykułu, który został przekazany przez Justfly, w Internecie firmy turystycznej, a także firmy technologicznej. Sprawdź Justfly oceny, a także aplikację Justfly w iTunes, aby dowiedzieć się więcej o nich!

Więcej wskazówek na YouTube ⬇️⬇️⬇️

Powiązane posty:

5 DARMOWYCH, a także zabawne rzeczy do wykonania w San Francisco w Kalifornii

Kalifornia: 5 metod, aby Twoja podróż była bardziej wyjątkowa

5 niesamowitych parków, które musisz zobaczyć w USA

Zainspiruj się: 6 oszałamiających miejsc w pobliżu Waszyngtonu (wideo)

6 niesamowitych plaż na całym świecie

8 Unikalne doświadczenia hotelowe z całego świata

5 powodów, dla których jesteśmy podekscytowani nowymi lotami Ana Tokyo Haneda-New York/Chicago

Justfly Recenzje: 10 najlepszych najlepszych restauracji w Nowym Jorku

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *