Aktualności Wrap Entertainment Entertainment Hualien Taiwan Travel Guide z planem planu budżetowego

Hualien Taiwan Travel Guide z planem planu budżetowego

Witamy w naszym przewodniku Hualien! W tym poście odkryjesz bogactwa wskazówek dotyczących podróży Hualien, w tym przykładowy plan podróży Tajpej-Hualien, rzeczy do zrobienia, a także rekomendacje wycieczek! Cieszyć się!

Na Tajwanie jest stwierdzenie: 花蓮 的 土 很 黏. W rzeczywistości równa się: „Gleba w Hualien jest wyjątkowo lepka”. Oznacza to, że kiedy postawisz stopę w Hualien, odkryjesz, że niezwykle trudno jest odejść.

Odkryłem o tym od Amandy, kumpla z Hualien, którego zadowoliłem jedną z moich podróży z plecakiem w Palawan. Oczywiście wspomniałem, że tak bardzo mi się podobało do jej miasta, że ​​kiedy nadszedł czas, aby wyjść, tak niechętnie wsiadłem do pociągu z powrotem do Tajpej. Wtedy powiedziała mi o „lepkości” Hualien, która ostatecznie była tak legendarna, że ​​na Tajwanie skończyło się typowym zrozumieniem.

„Kiedy jesteś w Hualien”, powiedziała Amanda – „tak łatwo jest wyobrazić sobie, jak by to było pozostać tutaj ze świetnym, a także myśleć o tym”. To prawda. Hualien jest wyjątkowo znośna, jedno z najbardziej znośnych miast, w jakich byłem. Sama Amanda jest tego dowodem. Ona nie pochodzi z Hualien. Przeprowadziła się tam lata temu z Singapuru, a także nigdy nie oglądała się za siebie.

A co dzieje się z tymi, którzy się z tego wydostają po wizycie? Cóż, odkrywają, że trudno jest zapomnieć.

Co jest objęte tym przewodnikiem?

Hualien: Zrozum, zanim odejdziesz
Kiedy jest najlepszy czas, aby udać się do Hualien?
Gdzie zatrzymać się w Hualiensearch, aby uzyskać więcej hoteli Hualien

Wypożyczalnia Wi -Fi, a także SIM danych w Hualien
Jak dostać się do terminalu Hualientaoyuan Flight do Hualien
Tajpei do pociągu Hualienby
Zwiedzając podróż

Rzeczy do wykonania w wycieczce Hualientaroko Gorge Tourtaroko Gorge
Wąwóz Taroko autobusem

Hsiukuluan River Rafting
Kajakarstwo w Qingshui Cliff
Wschodnia wycieczka wybrzeża
Hualien City Tour
Nocne rynki

Próbka Hualien Itinerariessample Hualien Pst.
Przykładowy plan planu budżetowego Hualien: 3 dni
Hualien-Taipei Pstreat

Więcej Hutuien wskazówek dla złego podróżnika
Nasza książka z szlamem Hualien Travel
Często zadawane pytania są bezpieczne?
Co to jest polityka napiwkowa w Hualien?
Gdzie wymieniać pieniądze w Hualien?
Jakie jest gniazdo energii wykorzystywane w Hualien?
Czy wymagam wizy, aby udać się na Tajwan?

Więcej wskazówek na YouTube ⬇️⬇️⬇️ oświadczone posty:

Hualien: Zrozum, zanim odejdziesz

Hualien może odnosić się do regionu Hualien lub jego politycznego, jak i ekonomicznego miasta Hualien.

Nie rozumiałem o Hualien aż do 6 lat, kiedy byłem w Tajpej po raz pierwszy. Zapytałem naszego przewodnika, do której części Tajwan sugeruje, abyśmy poszli dalej. Jej odpowiedź przyszła szybko: Hualien, a także wschodnie wybrzeże. Dodała nawet: „Jeśli możesz wybrać tylko jedno miejsce na Tajwanie, uczyń go wschodnie wybrzeże”.

Największy region na Tajwanie, region Hualien zajmuje znaczną część Wschodniego Wybrzeża, złapany między potężnym Oceanem Spokojnym, a także centralnym pasmem górskim Tajwanu. To wybitne miejsce zapewniło zarówno miasto, jak i resztę regionu ich reputację jako lokalizację, aby zbliżyć się do natury. Niezależnie od tego, czy są to góry, czy morze sprawiają, że tykasz, bez wysiłku odkryjesz Hualien. Dom dla ponad 9000 rdzennych mieszkańców Hualien City ma również największą populację Aborygenów na Tajwanie.

Dla turystów Hualien City jest powszechnie znane jako brama do wąwozu Taroko. Ci, którzy chcą sprawdzić słynny Park Narodowy, spędzają noce w Hualien City. Jest to również fantastyczny dodatek do każdego rodzaju planu podróży w Taipei, ponieważ oferuje całkowite wrażenia 180 stopni. Podczas gdy Taipei jest zajęty i prawie psychodeliczny, Hualien jest spokojny, a także prawie uspokajający. Hualien City wygląda i zachowuje się bardziej jak małe miasteczko niż miasto, które odkrywam nieodparcie urocze.

Oto więcej rzeczy, które należy zrozumieć o Hualien.

Język: mandarynki. Podstawowe chińskie i tajwańskie mandarynki są głównie wzajemnie zrozumiałe. Jednak Hakka, a także języki formosanu są również uznane za języki narodowe. Wiele wskazań ulicznych jest dwujęzycznych: napisanych w chińskich postaciach z tłumaczeniami na angielski. Jednak większość wskazań zakładowych jest napisana tylko w języku chińskim.

Waluta: Nowy dolar Tajwan (NT $, TWD). 100 USD wynosi około 3,25 USD, 2,83 EUR, SGD 4,5, PHP 175 (we wrześniu 2018 r.).

Koszt podróży: niski. Tajwan ogólnie jest dość niedrogim celem. Istnieje wiele wyborów dotyczących planu budżetowego, jeśli chodzi o jedzenie, a także zakwaterowanie.

Tryby płatności: Większość zakładów preferuje płatności pieniężne, jednak wiele z nich również przyjmuje transakcje karty historii kredytowej.

Informacje o energii elektrycznej: 110 V, 60 Hz. Gniazdki typu A są najczęstsze. Wtyczki mają dwa płaskie szpilki. Typ B, z dodatkową otworem dla uziemienia, jest również zwykle.

Kiedy jest najlepszy czas, aby udać się do Hualien?

Od grudnia do kwietnia. Hualien lubi skrzyżowanie tropuICAL CLIMALE LOFA LAW RENICJA, a także wilgotny klimat subtropikalny.

Wykres dzięki uprzejmości Banku Światowego

Od grudnia do kwietnia. ogólnie suche i chłodne. Styczeń, a także luty to najsuchsze i najzimniejsze miesiące.

Maj do września. Gorący i mokry. Lipiec, a także sierpień to najbardziej deszczowe, ale najpopularniejsze miesiące. To samo, gdy Tajwan zostaje trafiony tajfoonami. Zapobiegaj temu okresowi, jeśli możesz go pomóc.

Od października do listopada. miesiące ramię. Nie tak pochłonięte i gorąco jak ostatnie pięć miesięcy, choć ogólnie wygodne.

Jeśli spojrzysz na powyższy wzór opadów, jest on niezwykle podobny do Filipin, choć znacznie chłodniejszy.

Sprawdź warunki pogodowe przed podróżą, aby zrozumieć, jakie ubrania się pakują.

Gdzie zostać w Hualien

Najlepsza lokalizacja, w której można pozostać w Hualien? gdzieś w pobliżu dworzec kolejowych Hualien, który znajduje się w centrum miasta. Pozostanie w pobliżu dworca kolejowego zapewnia, że ​​kluczowe atrakcje, takie jak wąwóz Taroko, są dla Ciebie szybko dostępne.

Oto najlepsze hotele planu budżetowego, a także hostele na Agodzie.

Lśniąca ludowa hostel. Sprawdź stawki i dostępność.

Hostel Bayhouse Comfortel Hualien. Sprawdź stawki i dostępność.

Mini Voyage Hostel. Sprawdź stawki i dostępność.

Bajki b & b. Sprawdź stawki i dostępność.

Razem B&B. Sprawdź stawki i dostępność.

Śpiąca hostel butów. Sprawdź stawki i dostępność.

Szukaj bardziej hoteli Hualien

Wypożyczalnia Wi -Fi, a także SIM danych w Hualien

Możesz ułatwić swoje życie podczas podróży, pozostając powiązanym z Internetem. Jeśli wchodzisz do Tajwanu za pośrednictwem lotniska Taoyuan, masz dwie opcje: dzierżawa Wi -Fi lub zakup regionalnej karty SIM danych.

Wypożyczalnia Wi -Fi jest bardziej praktyczny, ponieważ wymaga to, aby połączyć się z urządzeniem, które może pasować nawet do 5 gadżetów jednocześnie. Usługa wynajmu Wi -Fi Klooka również zapewnia nieograniczone dane 4G bez żadnego ustępienia do 3G. Możesz go odebrać na lotnisku Taipei Taoyuan. Liczba oferowanych jednostek, więc zarezerwuj je tak szybko, jak to możliwe.

Możesz również kupić kartę SIM Welldone 4G, która dostarczy Ci nieograniczonej liczby danych bez martwienia kosztów roamingu. Każda SIM również umożliwia nieograniczone połączenia przychodzące. Obejmuje to również dzwonienie historii kredytowej (Historia kredytowa w wysokości 300 USD przez 5 dni, Historia kredytowa NT 150 USD przez 7 dni, Historia kredytowa NT 100 USD przez 10 dni). Jeśli kupujesz online, możesz go odebrać w Airpot po przyjeździe.

✅ Zarezerwuj tu Wi -Fi

✅ Zarezerwuj kartę SIM 4G tutaj

Jak dostać się do Hualien

Hualien ma własne lotnisko przemysłowe, Hualien Flight Terminal (HUN). Chociaż może również obsługiwać międzynarodowe, obecnie obsługuje głównie loty krajowe (a także z Tajpej – Songshan, Kaohsiung, a także Taichung).

Większość turystów odwiedzających Hualien jeździ na Tajwan z Tajwan Taoyuan Worldwide Airport, które jest bezpośrednio powiązane z wieloma głównymi miastami na świecie.

Jeśli pochodzisz z Manili, AirAsia oferuje najtańszy całoroczny bilet, czasem tak niski jak 33 USD za miejsce. Inne linie lotnicze nawet się nie zbliżają. Haczyk polega na tym, że lot pozostawia tuż przed północą. (Zastanawiasz się w sytuacji: ta publikacja nie jest sponsorowana przez AirAsia. Strony porównawcze kosztów po prostu ujawniają, że oferują najniższe taryfy.) Oto szybki skan na Traveloka.

Jeśli przyjeżdżasz z Bangkoku, Kuala Lumpur lub Singapuru, Airasia dzieli koronę planu budżetowego ze Scootem, a także Jetstar. Jednak niektóre loty wymagają transferów w jeszcze jednym mieście ASEAN.

✅ Przeglądaj loty Taipei

Taoyuan Flight Terminal do Hualien

Najlepszą metodą dotarcia do Hualien z Terminal Flight Taoyuan jest zintegrowanie terminalu lotniczego MRT do stacji podstawowej TAIPEI, a następnie do pociągu TRA do Hualien. Tak, najpierw będziesz musiał zatrzymać się w Taipei, aby złapać pociąg szybkiego. Oto dokładnie, jak to zrobić.

Twoim miejscem docelowym powinno być stacja podstawowa Tajpej.

Przez terminal Flight MRT. Zarówno terminale 1, jak i 2 mają własną stację: stacja A12 dla terminala 1, a także A13 dla terminala 2. Godziny pracy: 6 rano do 23:00. Czas podróży: 37 minut (jeśli Express). Taryf: NT 160 USD.

Autobusem. Aby zarezerwować bilet, idź do liczników autobusowych w pobliżu sekcji przybycia terminalu. Odkryjesz to łatwo. Na lotnisku jest wiele wskazań autobusowych. Taryfy różnią się w zależności od firmy autobusowej, jednak jest ona w zakresie 125-145 NT. Czas podróży: około godziny.

Aby dostać się ze stacji podstawowej Tajpej do Hualien, przestrzegać poniższych kroków.

Tajpej do Hualien

Pociągiem

Na stacji podstawowej w Taipei jest wiele pociągów, które możesz zabrać, aby dostać się do Hualien, aby wszystko zależeć od najbardziej praktycznego harmonogramu. Najszybsze pociągi są obsługiwane przez Taroko Reveal, a także Puyuma Express.

Czas podróży: około 2 godziny 10 minut.
Taryfa: 440 $ w jedną stronę

Aby zobaczyć harmonogram pociągu lub zarezerwować bilety, sprawdź tę stronę. Jeśli jest to szczyt sezonu, możesz z wyprzedzeniem zarezerwować. W przeciwnym razie nie ma potrzeby. Podróżowałem w niskim sezonie, ponieważ nie miałem żadnego problemu, chroniąc bilet na stacji tego samego dnia.Wskazówka! Wybierz miejsce po lewej stronie przejścia, aby uzyskać fantastyczny widok na wybrzeże Tajwanu! Odkryłem, że podczas podróży robię świetne okazje.

Istnieje tańsza metoda robienia tego: wjechanie autobusem do Ludong, a następnie stamtąd pojechać pociągiem. Obejmuje to jednak transfer z dłuższym czasem podróży. Nadal wybrałbym nad nim pociąg.

Zwiedzając podróż

Oto jeszcze jedna fantastyczna metoda dotarcia do Hualien. Klook oferuje obserwację obsługi Tajpej do Hualien. Dołączając do tego, będziesz dzielić pojazd z innymi pasażerami, gdy tworzysz swoją metodę do Hualien City. Po drodze zatrzymasz się, aby zobaczyć niektóre malownicze obszary, w tym następujące:

Zdjęcie dostarczone przez Klook

Jiufen Old Street

Yilan Jimmy Park

Platforma widoku Nanfang-Ao

Qingshui Cliff

Kiedy jest mądrze wybrać się na tę wycieczkę z Carpool zamiast pociągu?

Jeśli nie byłeś w Jiufen przed podróżą, jest to świetny wybór, ponieważ zatrzyma się na Jiufen Old Street.

Jeśli planujesz zwiedzić Taroko Gorge DIY w stylu DIY, możesz o tym pomyśleć tylko o tym, że Qingshui Cliff jest nieco trudny do samodzielnego dotarcia przez transport publiczny. Posiadanie usługi pojazdu, która Cię tam zabierze, może ułatwić Ci życie. Jeśli jednak dołączasz do wycieczki grupy Taroko Gorge, może to nie być dla Ciebie. Większość wcześniejszych wycieczek wąwozu Taroko obejmuje postój w Qingshui Cliff, więc może być zbędny.

✅ Zarezerwuj tutaj miejsce!

Rzeczy do wykonania w Hualien

Taroko Gorge Tour

Oficjalnie nazwany Park Narodowy Taroko (太魯閣 國家 公園), wąwóz Taroko to 19-kilometrowy kanion wzdłuż północno-wschodniego wybrzeża Tajwanu. Obszar ten jest całkowicie wypełniony marmurami, produktem tektonicznego starcia między płytami eurazjatyckiemu i filipińskimi. Wapienne przekształcone w marmuru, ponieważ tablice wymagały, aby miejsce było zwiększyć pół-centymetr rocznie ponad 100 milionów lat. Jeden z ośmiu parków narodowych na Tajwanie, oferuje odwiedzającym wspaniałe widoki na trudne krajobrazy.

Możesz zwiedzić wąwóz Taroko na trzy sposoby: jadąc autobusem (w stylu DIY), a także dołączając do wycieczki grupy. Oto szczegóły każdego z nich, wraz z ich profesjonalistami, a także wadami.

Taroko Gorge Group Tour

Fantastycznie w dołączeniu do trasy grupowej jest to, że nie wymagasz zaniepokojenia niczego innego. Po prostu się pojawią, a także pojazd serwisowy zabierze Cię do kluczowych miejsc. Nie wymagasz zaniepokojenia zapamiętywania procedur autobusowych lub braku ostatniego autobusu.

Qingshui Cliff
Jedną z rzeczy, które doceniam w wycieczkach, jest to, że sceniczny obszar klifu Qingshui jest często zawarty w trasie. Qingshui Cliff nie jest łatwy do osiągnięcia przez transport publiczny sam, więc podróż, aby się tam dostać, pomija trudną część. Niektóre wycieczki również zatrzymują się na kilku atrakcjach wzdłuż metody znajdującej się poza wąwozem Taroko.

Minusem jest oczywiście to, że nie masz czasu, a ponieważ większość tras turystycznych jest zwykle pakowana, spędzasz ograniczony czas na przystanek.

Jest to jednak fantastyczna opcja dla osób podróżujących z młodymi lub seniorymi obywatelami, ponieważ eliminuje stojąc w kolejce na następny autobus.

Trasa trasy Taroko Gorge w Klook obejmuje przestrzeganie witryn:

Qingshui Cliff Scenic Area

Płaskowyż Buluowan

Grotto Swallows (szlak Yanzikou)

Tianxiang

Sanktuarium Changchun (Eternal Spring Sanktuarium)

Sceniczny obszar Qixingtan

✅ Sprawdź stawki lub zarezerwuj szczelinę tutaj

Wąwóz Taroko autobusem

Najtańszą metodą zwiedzania w wąwozie Taroko jest wjechanie autobusem. Piękno wjechania autobusem jest, że ogólnie zarządzasz swoim czasem. W przeciwieństwie do wycieczek grupowych, możesz wybrać dłużej na określonym przystanku, jeśli masz na to ochotę. Możesz uniknąć witryny, jeśli nie ocenia Cię. Podobnie jak w sytuacji, że go przegapiłeś, jest tańszy.

Dwa biznes autobusowy działają wokół Parku Narodowego Taroko. Hualien Bus Business Controls Buses 1133a, 1133, 1126, a także 1141, które rozpoczynają się na stacji Hualien. Taroko Bus Business prowadzi autobus 302, który odjeżdża ze stacji Xincheng. Wszystkie te autobusy podróżują do obszaru Tianxiang w Parku Narodowym Taroko, a następnie przywracają swoją metodę do ich początków.

Oba oferty biznesowe, które turyści mogą wykorzystać do korzystania z nieograniczonych przejażdżek. Oto procedury, a także stawki:

Autobusy ze stacji Hualien (autobus 1133a, 1133, 1126 1141)

Bilety można kupić w jasnopomarańczowym budynku obok dworca kolejowego Hualien.

Pierwsza podróż z Hualien: 06:30 (1126), 7:00 (1133a)

Ostatnia podróż z Hualien: 13:10

Ostatnia podróż z Tianxiang: 17:00

1-dniowa przepustka: 250 NT

2-dniowa przepustka: 400 NT

Autobusy ze stacji Xincheng (autobus 302)

Pierwsza podróż z Xincheng: 07:10

Ostatnia podróż z Xincheng: 15:10

Ostatnia podróż z Tianxiang: 06:00-06:50

1-dniowa przepustka: 150 NT

Przepustka wydana przez jedną firmę autobusową może ”

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *