Aktualności Wrap Entertainment Uncategorized Orkid Ria Seafood Restaurant: gdzie zjeść w Langkawi, Malezja

Orkid Ria Seafood Restaurant: gdzie zjeść w Langkawi, Malezja

„Jesteś pewien?” – zapytał kelner, który wydawał się odmawiać wzięcia pod uwagę naszego zamówienia. „Cztery krewetki tygrysa? Cztery? ”

„Tak, zgadza się” – potwierdziłem. „Cztery”.

„Więc to cztery krewetki tygrysa, jeden morski bas, jeden kurczak satay i smażony ryż. Prawidłowy?” zapytał kelner. Ale zanim zdążyłem powiedzieć „tak”, przemówił ponownie. „Jedna porcja kurczaka Satay to tuzin. To jest równe 12 kijom. Dwanaście.”

Fasada restauracji Orkid Ria Seafood w Langkawi
“Tak. Dwanaście. Tuzin ma dwanaście lat. ”

Kelner zostawił nas absolutnie zdezorientowany. To było tak, jakby nie chciał, abyśmy mieli to, co zamówiliśmy. To zamieszanie zostanie jednak zabite, gdy tylko podano wszystkie potrawy. To było po prostu za dużo. o wiele za dużo. Biorąc pod uwagę, że byliśmy tylko drugą imprezą, wiedzieliśmy w tym momencie, że czekaliśmy wielkie, duże wrażenia kulinarne.

Restauracja Orkid Ria Seafood

W oparciu o liczbę zajętych stołów i długość kolejki przed nią, Orkid Ria musi być jedną z najpopularniejszych restauracji w Langkawi. A jeśli wierzyć naszemu kierowcy taksówki, jest to najpopularniejsze. Nie znaliśmy żadnych dobrych miejsc do jedzenia na wyspie, zanim przyjechaliśmy, ale kiedy poprosiliśmy naszego kierowcę o rekomendacje, z pewnością skierował nas do tego miejsca.

Zewnętrzna jadalnia Orkid Ria
Restauracja Orkid Ria to rodzinna restauracja. Według tego miejsca jego skromne początki można prześledzić do Kuah, stolicy okręgowej Langkawi. Zaczęło się jako podstawowa restauracja, w której właściciel, matka, podawała domowe potrawy za pomocą świeżego połowu syna rybaka. Powoli opracowali następujące, a później przeprowadzili się do Pantai Cenang, wielu turystycznych plaży, gdzie była dostępna dla znacznie więcej ludzi.

Nie jest trudno znaleźć to miejsce. Świecące żółte oznakowanie, że nazwa świeci na szczycie głównej jadalni, która może pomieścić do 250 klientów jednocześnie. Ich specjalnością jest oczywiście świeże owoce morza. W rzeczywistości, jeszcze zanim poszliśmy do tego miejsca, od razu przyciągnęliśmy ich wielkie akwarium na żywe krewetki tygrysa, homary, kraby i ryby. Czekający klienci mogą już spojrzeć na swoje menu lub wybrać z biednych stworzeń obiadowych na akwarium lub pokryte lodem łóżko rybne, aby mogli z wyprzedzeniem przygotować danie.

Menu na żywo i zamrożone!
Czas nie jest powolny w Orkid Ria. Gdziekolwiek spojrzysz, zobaczysz stewardów i kelnerów biegających po miejscu, aby zabrać i dostarczać zamówienia do wielu stolików rozrzuconych po hali na świeżym powietrzu. Jeśli starasz się unikać owoców morza, to nie jest to dla ciebie. Widok świeżo ugotowanych dużych homarów przenoszących się przez korytarz jest wystarczającą pokusą, aby zerwać dietę w impulsie.

Nasz smak Orkid Ria

Pierwsza przekąska była pierwsza. I tej nocy było to tuzin kijów z kurczaka satay podawanego z ich specjalnym zanurzeniem. (Tak, dwanaście.) Biorąc pod uwagę, że byliśmy grupą dwóch, porcja była zbyt duża na przystawkę. (Może to przejść jako danie główne dla niektórych osób, które znam.) A smak? Fantastyczny! Idealnie delikatne elementy miały idealne połączenie słodkich i słonych. Właściwie wyczułem też trochę „orzechowego” smaku, ale może to tylko ja. Przy RM12 za płytkę (RM1 za drążek) był to absolutnie wspaniały wybór.

Satay z kurczaka. Ten jest doskonały.
Byliśmy już w połowie drogi do ukończenia talerza Satay, gdy przybył bas morski (RM 6 na 100 g). Teraz mój kumpel wcale nie lubił. Sos był dla niego „zbyt nijakie”. Imbir i wszelkie inne zioła były prawie niewykryte. Choć się z nim zgadzam, po prostu nie mogłem odmówić świeżemu basowi morskiemu. Ryba została ugotowana w sam raz, zachowując świeżość bez tego „rybnego” śmierdzi.

Piczysty bas morski!
W naszych brzuszkach było tylko mało miejsca, kiedy w końcu podano krewetki tygrysa. Przy 100 g za 100 g modliliśmy się do Lordów Langkawi, aby to było tego warte. Byłby nie tylko drogi, ale także ściskanie, sięgając po przestrzeni w naszych żołądkach. Byliśmy już tak pełni. Podjęliśmy decyzję o pozostaniu trochę dłużej w restauracji, zanim zagłębiliśmy się w krewetki, abyśmy mogli lepiej z przyjemnością. Spacerowałem po okolicy, aby sprawdzić duże homary w akwarium, a inne zachwycone owoce morza. Po pewnym czasie nadszedł czas, aby zachwycić te przepyszne skorupiaki.

Krewetki były idealne. Były soczyste, smaczne i świeże. Nie ma problemu z stawonogami. Ale sos je zrobił. Jasne, że smakowało dobrze, ale nie było w tym nic innego ani wyjątkowego. To było bardzo normalne słodkie i kwaśne.

Krewetki tygrysa! Rawr!
Podczas gdy było kilka zawieszeń, nasz czas w Orkid Ria był wystarczająco niezapomniany. Usługa była taka, niezła, ale też nie jest dobra. Atmosfera była w porządku. Ich największym atutem naprawdę była świeżość ich owoców morza. Można powiedzieć, że naprawdę niedawno zostali złapani (lub zebrani?) Z hojnego Morza Andamańskiego. A czasem to mi wystarczy. Mój żołądek był żebrakiemPrzestał mnie przestać jeść, ale moje kubki smakowe wciąż pragnęły o wiele coraz więcej.

Jak dostać się do restauracji Orkid Ria: Z molo Kuah, stolicy Langkawi, najłatwiejszym sposobem jest wziąć taksówkę za RM25. Jeśli twój ośrodek lub hotel znajduje się w Pantai Tengh lub Pantai Cenang, znajduje się w odległości spaceru.

Więcej pomysłów na YouTube ⬇️⬇️⬇️

Powiązane posty:

Kule ryżowe z kurczaka hoe kee: gdzie zjeść w Malakce w Malezji

KILIM Geoforest Park: The Winging Spirits w Langkawi, Malezja

Tanjong Rhu Beach: Brak Bluesa w Langkawi w Malezji

7 rzeczy do wykonania w Langkawi, Malezja: Plan podróży z dnia na dzień

12 godzin w George Town, Penang, Malezja

Rosette Cafe: gdzie zjeść w Cameron Highlands w Malezji

Panorama Langkawi Cord Car, Malezja: 6 rzeczy do oczekiwania

Jak dostać się do Langkawi z Kuala Lumpur pociągiem i promem – Malezja

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *