Aktualności Wrap Entertainment Uncategorized Dlaczego zdecydowaliśmy się upuścić wszystko i podróżować na Kubę

Dlaczego zdecydowaliśmy się upuścić wszystko i podróżować na Kubę

, ponieważ możesz wiedzieć z naszych najnowszych wiadomości na naszej stronie na Facebooku i naszego dużego ogłoszenia na naszym kanale YouTube (wideo osadzone poniżej), postanowiliśmy porzucić wszystko, co robiliśmy Tutaj, na pięknym jeziorze Atitlan, aby podróżować na Kubę.

Nasze wielkie ogłoszenie:

Ale dlaczego?

W rzeczywistości była to dla nas łatwa decyzja. Jesteśmy nieco blisko, mamy 3,5 -tygodniowe okno, zanim zaczniemy siedzieć zwierzaka, a także zawsze staramy się chodzić do miejsc, zanim tłumy i modernizacja przejmie kontrolę.

Stosunki Kuby z USA stają się znacznie coraz bardziej przyjazne. Obama podnosi ograniczenia podróży dla narodu amerykańskiego, a embarg handlowy, który istnieje od ponad 5 dekad, z pewnością nastąpi. W rzeczywistości rozmowy już się rozpoczęły, a 21 stycznia 2015 r. Prezydent Obama i kubańscy urzędnicy mieli trochę usiąść w Hawanie.

Częścią tego, co sprawia, że ​​Kuba jest tak fascynującym miejscem do odwiedzenia, jest jej odłączenie od nowoczesności i reszty świata. Możliwe, że wkrótce stare Pontiacs i Chevrolety, które stały się tak znane z tego karaibskiego miejsca docelowego, powoli zaczną znikać i zostać zastąpione przez Fords i Chevys 2016.

Lokalne rynki i Tiendas powoli zaczną zastąpić Wal-Marts i 7-11 i chcemy się tam dostać, zanim to wszystko się wydarzy.

Czy nie dlatego wszyscy podróżujemy? Zobaczyć gdzieś i coś innego niż to, do czego jesteśmy przyzwyczajeni w świecie zachodnim?

Modernizacja

Mamy nadzieję, że nowe polityki handlowe pomogą mieszkańcom, a modernizacja Kuby jest dobrą rzeczą dla kraju i jego gospodarki. Mamy nadzieję, że amerykańskie firmy z dobrymi prawami człowieka otwarte na Kubie i pomogą oferować pracę i lepszą przyszłość dla obywateli kubańskich.

Wszyscy zajmujemy się ulepszeniami ekonomicznymi, które mogą wyciągnąć ludzi z ubóstwa, ale to nie zmienia faktu, że najpierw chcemy zobaczyć „starą” Kubę.

Nie oznacza to również, że nie odwiedzimy nowej Kuby. Żadna liczba innych turystów ani firm całkowicie nie odstraszyłaby nas od miejsca docelowego! Jeśli wiele osób wyrusza w jedno miejsce, zazwyczaj istnieje dobry powód… ale nadal chcemy zobaczyć kraj, zanim to nastąpi.

Populacja kubańska desperacko potrzebuje zmian.

Ich gospodarka spadła niezwykle niska, podobnie jak jakość życia w całym kraju. Z tego powodu chcielibyśmy zobaczyć, jak amerykańskie embarg handlowy jest podnoszony, wyłącznie w celu podniesienia walczących ludzi z rozpaczy. Mamy tylko nadzieję, że USA stosują politykę handlową, która pomaga rozszerzyć gospodarkę, a nie wykorzystać jej.

Co sprawia, że ​​Kuba jest dla nas tak pożądana?

Kuba od dłuższego czasu znajduje się na naszej liście wiader podróży i jesteśmy podekscytowani, że w końcu podejmujemy kroki, aby się tam dostać. Na naszej liście jest kilka rzeczy, które sprawiają, że Kuba pojawia się tak wysoko i obejmują:

Ludzie

Zawsze, ponieważ oglądając nasz preferowany program podróży „odejścia” na OLN, chcieliśmy pojechać na Kubę, aby spotkać się z miejscowymi. Z tego, co słyszeliśmy, nadają swoje cechy i kulturę ani Ameryce Łacińskiej, ani na Karaibach, więc chętnie ich spotkamy i dowiemy się, o co w tym wszystkim chodzi.

Ostatnie badania pokazały nam, że niektórzy obcokrajowcy czują się jak chodzące znaki dolara podczas pobytu na Kubie, więc mamy nadzieję, że nie jest to coś, czego tam doświadczamy.

Nie mogę się doczekać palenia dużego tłustego cygara (podczas dużo kaszlu, ponieważ nie palę) i rozmowę z lokalnymi Kubańczykami o swoim stylu życia. Mam nadzieję, że będą klientami ze mną i moimi okropnymi hiszpańskimi zdolnościami.

Dom pozostaje

Cieszymy się, że możemy współpracować z hostelsclub.com w zakresie naszych potrzeb zakwaterowania, gdy jesteśmy na Kubie. Mają niesamowite hostele, B&B i pensjonaty w całym kraju, ale mają także oferty na domowe pobyty i znane dane CASA!

Naprawdę nie możemy się doczekać pobytu w lokalnych domach i spróbowania prawdziwego kubańskiego jedzenia (a nie dania dania Bland Resort, na które narzeka tak wielu wakacyjnych twórców). To prawdziwa atrakcja w planowaniu naszej podróży na Kubę. Podekscytowanie pobytem w domach rodzin i wchodzenie z miejscową ludnością jest dużą częścią naszego dążenia do odwiedzenia kraju.

Plaże

Tak naprawdę nie wybieramy się na Kubę na wakacje na plaży, ale kto nie lubi kilku dni leniania na białych piaszczystych plażach! Kuba może pochwalić się najlepszymi na świecie, więc być może będziemy musieli zatrzymać się nad morzem na kilka Mojitos w połowie dnia!

Historia

Z tego, co widzieliśmy na zdjęciach i filmach online, wygląda na to, że na Kubie jest historyczne. Nie możemy się doczekać, aby spacerować ulicami Old Hawana i zobaczyć samochody z lat pięćdziesiątych, przechodząc obok tła barokowego i neoklasycznego archicznegotekt, dla którego kraj jest dobrze znany.

Od czasu rozpoczęcia procesu planowania czytamy książki, strony i oglądamy filmy dokumentalne na temat odrębnej historii Kuby i rebeliantów, którzy ukształtowali kraj w to, czym jest dzisiaj. Interesujące będzie podążać śladami znanych rewolucjonistów, takich jak Che Guevara i Fidel Castro oraz odkrywać naród z tak burzliwą i ekscytującą przeszłością.

Czekać na dalsze informacje!

Kiedy wrócimy z Kuby, podzielimy się z Tobą naszymi doświadczeniami i pomożemy lepiej zaplanować wycieczkę do tego wybitnego kraju.

Mieliśmy kilka przeszkód, aby przeskoczyć nasze przygotowania, więc dzięki naszym artykułom, filmom i zdjęciom mamy nadzieję, że pomogą Ci mieć płynniejszy proces planowania.

Chętnie dotrzemy na Kubę, ale jesteśmy jeszcze bardziej podekscytowani pokazaniem, co ma do zaoferowania ten naród karaibski i jak możesz doświadczyć swojej kulturowej i pełnej przygód strony.

Czy byłeś na Kubie? Czy jest coś, co byś polecił? Podziel się z nami w komentarzach poniżej!

Lubię to? Przypiąć!

Oświadczenie: Goats On the Road jest współpracownikiem Amazon, a także partnerem dla niektórych innych sprzedawców detalicznych. Oznacza to, że zdobywamy prowizje, jeśli klikniesz linki na naszym blogu i kupisz od tych sprzedawców.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *