Aktualności Wrap Entertainment Uncategorized Podróż do jeziora Atitlán, Gwatemala: Przewodnik po wioskach

Podróż do jeziora Atitlán, Gwatemala: Przewodnik po wioskach

Lake Atitlán, Gwatemala od dawna jest widocznym spotkaniem dla hipisów, plecaków, emigrantów, a także podróżników. A po dwóch miesiącach życia nad jeziorem na początku 2015 r. Możemy absolutnie zrozumieć, dlaczego! Jest coś o jeziorze Atitlán, które dostaje się pod twoją skórę, a także ostatecznie sprawia, że ​​bardzo trudno jest odejść.

Lago de Atitlán, jak się rozumia po hiszpańsku, jest najgłębszym jeziorem w całej Ameryce Środkowej, a także jest flankowane przez trzy wysokie wulkany – Toliman, San Pedro i Atitlán. Istnieje wiele wiosek Majów otaczających jezioro, jednak naprawdę jest tylko kilka, do których prawdopodobnie pójdziesz / przejdziesz do nieskończoności.

Uwaga: podróżowaliśmy Lake Atitlan z planem budżetowym, a także ten post pokazuje. Jeśli próbujesz znaleźć znacznie bardziej ekskluzywne zakwaterowanie, a także wycieczki, sprawdź luksusinamerica.com.

Panajachel

Zacznijmy od najważniejszej wioski turystycznej nad jeziorem. Panajachel (skrót od pana) jest głównym portem wejścia do jeziora, a także jeśli pochodzisz z Meksyku, Antigui lub Gwatemali, najprawdopodobniej odkryjesz siebie. To tętniący życiem, brudna wioska z niezwykle gorączkową podstawową ulicą. Z powodu prawdy, że ta wioska jest powiązana z drogą z „światem zewnętrznym”, istnieje również duży ruch w sieci.

Niezależnie od tego, czy jesteś podróżnikiem, czy kimś, kto szuka online na jeziorze Atitlán przez kilka miesięcy, Pana prawdopodobnie będzie dla ciebie zainteresowana, przynajmniej przez krótki czas. W tym miejscu jest największy sklep spożywczy, oprócz supermarketu „Sandy”, który oferuje mnóstwo zachodnich gadżetów. Jeśli próbujesz znaleźć agencje wycieczki, przeniesienia do Antigui, a także Beyond, duża różnorodność hoteli, wiele zachodnich restauracji, świetne oferty barów, wspaniałe życie nocne, a także ekonomiczne rękodzieło gwatemalskie, jest to miejsce, w którym można odkryć to.

Sugerujemy sprawdzenie PANA, a nawet pobyt tutaj, jednak bardzo sugerujemy, aby wziąć Lancha (taksówkę), a także sprawdzić kilka z wielu (bardziej autentycznych) wiosek otaczających jezioro Atitlán.

Lokalizacja:

Północna krańca jeziora, wioska Solola znajduje się na północ od Pana, wiele innych wiosek oprocentowania jest tutaj na zachód.

Co robić:

Kajakarstwo, hopowanie barowe, wybierz się na jednodniowe wycieczki do wiosek, chodź do kościoła Saint Francis, weź lekcje hiszpańskie, idź na rynek.

Czego oczekiwać:

Wielu turystów, gorączkowe ulice, mieszanka ludzi – obcokrajowców, hiszpańskich i (pięknie ubranych) ludzi Maya. Widoki wszystkich trzech wulkanów. Nie jest to wyjątkowo czyste miejsce do pływania.

Najważniejsze wskazówki:

To jedna z niewielu lokalizacji, w których można wyciągnąć pieniądze z bankomatu nad jeziorem, zaopatrzone w Pana! Najlepsze sklepy spożywcze są tutaj. Niezawodalną firmą wycieczkową do rezerwacji transportu jest Xocomil, uznana za idealna w pobliżu portu Lancha.

Aby uzyskać znacznie lepszą koncepcję tego, jak wygląda Panajachel, sprawdź nasz film tutaj:

Santa Cruz La Laguna / Paxanax

Tylko szybka, 10 -minutowa wycieczka łodzią z Pana, a także pojawisz się tutaj. Przez dwa miesiące mieszkaliśmy na przedmieściach Santa Cruz o nazwie Paxanax, a także absolutnie to lubiliśmy. To nasza ukochana wioska nad jeziorem. To prawda, że ​​możemy być nieco uprzedzeń, jednak bez dostępu do drogi Santa Cruz obsługuje swój zaciszny, spokojny urok. Chwiejne, bambusowe platformy są zwiększone z wody na palach, wytwarzając chłodną ścieżkę o długości kilometrów wzdłuż linii brzegowej.

To jest piwo z widokiem! Paxanax był fantastycznym miejscem online przez 2 miesiące.
Nie ma tu wiele do zrobienia w zakresie widzenia, jednak dla tak małej, zacisznej wioski jest naprawdę wiele innych działań. Pływanie w Paxanax jest dobre, program CECAP jest niezwykle doskonały, a także istnieje instytucja hiszpańska. Sprawdź prawdziwą wioskę Santa Cruz na szczycie wzgórza (wybierz się na tuk-tuk lub mroczysty spacer), a także czerp przyjemność z rewelacyjnych widoków!

Lokalizacja:

Tylko 10 -minutowa wycieczka łodzią na zachód od Pana, na północnym brzegu.

Co robić:

Znajdź tu nurkowanie (jedyny sklep nurkowy nad jeziorem). Hangout w hotelu La Iguana Perdida (Happy Hour, BBQS, Backpackers), a także czerp przyjemności z zdrowego jedzenia w hotelu Isla Verde. Idź na sobotnim rynku. Idź kajakiem. Sprawdź CECAP, jeden z najlepszych programów pro-ekonomicznych nad jeziorem.

Czego oczekiwać:

Niezwykle spokojna, spokojna wioska. Brak podłączonej drogi do Panajachel lub dróg poza jeziorem. Dużo rEgionalni ludzie Majów.

Najważniejsze wskazówki:

Nie ma tu bankomatów, a także sklepy spożywcze. robić zapasy!

Aby odkryć znacznie więcej o Santa Cruz/Paxanax, sprawdź nasz film tutaj:

San Marcos La Laguna

San Marcos to miejsce, w którym możesz się udać, jeśli lubisz uzdrowienie, medytację, jogę, masaż, a także wszystkie rzeczy duchowe, a także holistyczne. Jednak nie jest to tylko lokalizacja duchowości, a także joginów, jest to również jedna z najpiękniejszych wiosek nad jeziorem. Wąskie cementowe ścieżki wiodące z bogatymi drzewami, a także kwitnącymi krzakami, a także pływanie tutaj jest również świetne – jest nawet obszar do zeskakowania ze skał.

Widok wulkanu San Pedro z wioski San Marcos.
Restauracje w San Marcos są obfite, a jedzenie jest zwykle niezwykle zdrowe. Jedynym minusem jest to, że jest raczej kosztowny w porównaniu z innymi wioskami wokół jeziora. Jest tu kilka małych sklepów, a także regionalni dostawcy sprzedają produkty. Możesz przejść z San Marcos do wioski Tzununa w około 15 minut. Wycieczka łodzią z tuż do San Pedro to tylko 10 minut.

Lokalizacja:

Na północno -zachodnim brzegu.

Co robić:

Joga, medytacja, masaż lub Reiki. Idź na duchowe spotkanie, idź pływać, zgłosić się na ochotnika, chodzić, wędrować, a także jednodniową wycieczkę do San Pedro.

Czego oczekiwać:

Spokojna atmosfera, bogate obszary, bez barów, jednak wiele świetnych restauracji. Widoki wysokiego wulkanu San Pedro.

Najważniejsze wskazówki:

Tutaj nie ma producenta bankomatów. Nie spaceruj między tym, a także San Pedro, ponieważ na tej trasie występuje wysokie pojawienie się napadów.

San Juan La Laguna

Ta mała wioska jest często pomijana przez turystów, co jest równie złe. Jasne, nie jest tak gorączkowe, jak San Pedro, San Marcos lub Pana, jednak w San Juan jest coś wyjątkowego. Ludzie mieszkający tutaj są wyjątkowo przyjaźni, jest to wioska wolna od ryzyka, a także widoki. Ta wioska jest spokojna i spokojna. Istnieje tylko kilka lokalizacji do jedzenia, a także na pobyt, jednak sugerujemy, że hotel Uxlabil do jedzenia, a także na nocny pobyt.

Z San Juan możesz szybko przejść do San Pedro lub wybrać się na szybką przejażdżkę Tuk-Tuk, co również sprawia, że ​​ta wioska jest taka świetna.

Piękna weranda na najwyższym poziomie w Uxlabil Eco Lodge w San Juan.

Lokalizacja:

Zachodnia linia wybrzeża jeziora.

Co robić:

Wędruj po mieście, idź do kościoła, wybierz się na jednodniową wycieczkę do San Pedro, zrelaksuj się.

Czego oczekiwać:

Prawie żaden rodzaj turystów, przyjaznych mieszkańców, autentyczny charakter.

Najważniejsze wskazówki:

Jest tylko kilka małych restauracji. Jedzenie w hotelu Uxlabil jest dobre lub możesz dostać małe produkty w sklepach, a także gotować dla siebie w swoim hotelu. Pływanie tutaj nie jest dobre. Łódź Lancha z Pana jadąca do San Pedro zmniejszy Cię w doku w San Juan, jeśli zapytasz. Bez bankomatu.

San Pedro La Laguna

To jest spotkanie budżetowe dla plecaków nad jeziorem. Z jeziora wychodzi bezpośrednia droga z jeziora, a klimat jest świetny. Ta wioska ma główną drogę biegnącą wzdłuż linii brzegowej, w której odkryjesz wszystkie potrzeby turystów: sklepy, agencje wycieczki, restauracje, bary, a także schroniska.

Ziarna kawy na ulicy w San Pedro.
Kierując się wyjątkowo stromym wzgórzem z drogi wzdłuż jeziora, odkryjesz, co wydaje się być oddzielną wioską, w tym miejscu mieszkają miejscowi, a także absolutnie obszar, który chcesz sprawdzić.

W San Pedro jest wiele rzeczy do zrobienia, niezależnie od tego, czy myślisz o relaksowaniu się w hamakach, chodzeniu do barów, odkrywaniu kawy, zdobywaniu niezwykłych towarów rzemieślniczych, odkrywaniu hiszpańskiego lub trekkingu wulkanów. Znaleźć.

Gdybyś miał tylko czas, aby udać się do jednej wioski, najprawdopodobniej byłoby to ta, którą sugerujemy – ma coś dla każdego.

Lokalizacja:

Western Shore, u podstawy wulkanu San Pedro.

Co robić:

Day-wycieka do San Marcos w celu pływania, idź do kościoła, idź na regionalny rynek tworzenia, spotkać się na pokładach z widokiem na wodę, idź do barów, satysfakcjonuj innych podróżników, odkryj dokładnie, jak produkuje się kawę regionalną. Wędruj po wulkanach San Pedro, a także indyjskim przeglądaniu nosa.

Czego oczekiwać:

Wiele turystów, gorączkowa wioska, mnóstwo restauracji/kawiarni/barów, przyjaźni mieszkańcy, wspaniałe widoki – jednak nie z V.olcanoes.

Najważniejsze wskazówki:

The swimming right here isn’t good, head to San Marcos. There are a couple of respectable grocery stores right here for self-catering. There’s an ATM.

To discover a lot more about the cool village of San Pedro, inspect out our video here:

Jaibalito

Although not lots of travellers stay here, this village should have a special mention as well. Jaibalito is found just a few minutes west of Santa Cruz. In fact, you can really walk there on a high mountain trail, or, it’s a quick boat ride. There are barely any type of people living right here or tourists staying here, however there are a few expats as well as friendly locals. There are likewise a couple of hotels to stay in. inspect out the Wednesday Jaibalito Market as well as Le Casa del Mundo for a drink on a gorgeous patio.

Santiago Atitlán

Santiago Atitlán is the most populated village on the lake, with the majority of the people being Tz’utujil Maya. found on the extremely south of the lake, on an inlet between the Tolimán as well as San Pedro Volcanoes. This is a extremely traditional, authentic village, one that every visitor must see during their stay. Friday as well as Sunday are the primary market days, however checking out any type of day of the week would be good.

Food up for sale at the Jaibalito Market.
Udać się!

Basically, no matter which village you choose to travel to on Lake Atitlán, you’ll be impressed. The surrounding volcanoes, regional Mayan people as well as gorgeous lake are what makes this area so extraordinary as well as unique. It can seem like a daunting task when trying to figure out which village is the best, so ideally this guide provided you a great breakdown of what to expect from each village ?

Traveller’s Notes

Cost Of primary boat Rides:

Panajachel to Santa Cruz – 10Q ($1.67)

Panajachel to San Marcos – 15Q ($2.50)

Panajachel to San Pedro – 25Q ($4)

San Pedro to San Marcos – 10Q ($1.67)

San Pedro to Santa Cruz – 15Q ($2.50)

Dangers:

Some areas are not risk-free for walking, seek advice from with a regional before trekking between any type of of the villages. normally each village is risk-free during the day, however the paths between them are notorious for robberies as well as muggings.

If you believed humans are the only mobs bothering tourists at night, you’d be wrong. Packs of stray dogs have been understood to assault unsuspecting people, particularly late at night. always travel with a lot more than one person after dark as well as think about bring pepper spray.

Annoyances:

The boat motorists have an “official” vacationer rate for boat rides. You can discover a indication specifying the primary routes in San Pedro, however if you don’t understand the prices, they’ll most likely try to rip you off. utilize the cost guide above as well as don’t pay any type of more.

Like this article? Przypiąć ?

For a lot more info on Lake Atitlán, inspect out our articles:

Essential ideas & Information: border crossing from San Cristobal to Lake Atitlán

Our digital Nomad Life on Lake Atitlán, Guatemala

The expense of Living on Lake Atitlán, Guatemala

Have you travelled to Lake Atitlán before? Which village do you believe is the best? 

Oświadczenie: Kozy w drodze jest partnerem Amazon, a także podmiot stowarzyszony dla niektórych innych sprzedawców detalicznych. Wskazuje to, że tworzymy prowizje, jeśli klikniesz linki na naszym blogu, a także kupujesz od tych sprzedawców.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *