Aktualności Wrap Entertainment Entertainment 13 rzeczy do wykonania w Pamir Highway Roadtrip z Tadżykistanu do Kirgistanu

13 rzeczy do wykonania w Pamir Highway Roadtrip z Tadżykistanu do Kirgistanu

z wzlotami, a także upadkami – najprawdopodobniej widziałem wszystko, gdy przemierzaliśmy górujące góry, długie rzeki, a także suche pustynie autostrada Pamir w Tadżykistanie. Latając z Chorwacji, wylądowałem w terminalu lotniczym w Dushanbe, a także udałem się bezpośrednio do mojego hotelu, więc będę przygotowywany do rozpoczęcia mojej wyprawy, a także na początek moich 2 -miesięcznych podróży solo w Centra Asia.

Miałem błogą klasę serwisową, która jest absolutnie potrzebna, aby przygotować się na podróż, która przede mną wyprzedza-długa jazda na twardej autostradzie Pamir, której nie było wiele ludzi. Byłem za księżycem na tej podróży, ale musiałem zapytać mojego przewodnika wycieczki, Alisher of Paramount Journey, jeśli jest to bezpieczne. Jego odpowiedź brzmi „zdecydowanie”. To prawda, że wzdłuż drogi musieliśmy wybrać znacznie więcej 10 punktów kontrolnych sił zbrojnych, które sprawdzają wizę, a także zezwolenie GBAO (które kosztuje 70 USD).

Teraz, gdy widziałem wszystko podczas mojej 1 -tygodniowej ścieżki drogowej, oto 13 rzeczy, których nie powinieneś przegapić, gdy podróżujesz na autostradę Pamir w Tadżykistanie.

Spis treści

1. Po prostu czerp przyjemność ze wspaniałej scenerii rzeki, a także gór
2. Idź do naturalnych gorących źródeł
3. Spójrz na Afganistan znaleziony po przeciwnej stronie rzeki Panja w dolinie Wakhan
4. Idź na regionalny ślub
5. Graj, a także czerp przyjemność z muzyki regionalnej
6. Jedz regionalne jedzenie
7. Kupuj na swoich regionalnych bazarach
8. Spędź noc w wiosce Bulunkul
9. Odkryj dokładnie, jak zrobić swój regionalny chleb
10. Po drodze sprawdź ich wspaniałe jeziora
11. Odkryj dokładnie, jak wydoić Jak
12. Ciesz się regionalnymi domami, a także pensjonatem
13. Idź na wędrówkę
14. Odkryj zakwaterowanie w Pamir Highway w Tadżykistanie

1. Po prostu czerp przyjemność ze wspaniałej scenerii rzeki, a także gór

W zależności od dokładnie tego, ile masz czasu, najprawdopodobniej spędziłbyś cały dzień prowadzeniem dnia, ponieważ nie jest to tylko normalna trasa. Natkniesz się na wspaniałe krajobrazy Fann, a także górskie góry Zarafshan na północnym zachodzie, malowniczym płaskowyżu Murghab, gdzie możesz zaspokoić wiele przyjaznych mieszkańców, a także zapierające dech w piersiach (choć odległe) doliny Bartang, a także doliny Wakhan .

Mogę zasugerować, abyś nie spieszył się, oddychał, a także wziął cały apel, który jest przed tobą. Zatrzymaj się w razie potrzeby, a potem ponownie, poświęć swój wspaniały czas. Niezależnie od tego, czy zatrzymujesz się na przerwę, drinka czy niektóre zdjęcia, nie pamiętasz, aby czerpać przyjemność z siebie. To nie jest prosta podróż, ale absolutnie będzie to legendarna!

2. Idź do naturalnych gorących źródeł

Jedną z rzeczy, która jest wyjątkowa w ścieżce Pamir Highway, jest to, że istnieje wiele rzeczy, które możesz wykonać pomiędzy, tylko wtedy, gdy czas na to pozwala. Zapewniono szansę, czy nie chciałbyś pochłonąć zużytego ciała w orzeźwiającym naturalnym hotspring? Zatrzymaj się przy dolinie Wakhan, Bibi Hotsprings lub Garam Chashma, aby to zdobyć, a także najprawdopodobniej niektórym kumpli dzięki niezwykle życzliwi mieszkańcom mieszkający w okolicy.

3. Spójrz na Afganistan znaleziony po przeciwnej stronie rzeki Panja w dolinie Wakhan

Tak, zarówno Tadżykistan, jak i Afganistan, są oddzielone rzeką, a także na podróż z autostradą Pamir, nie można tego przegapić. Jeśli chcesz „czuć się powiązany” z obiema krajami, wyjdź z samochodu, przejdź przez most nad rzeką Panja, a także wykonać to wyjątkowo specjalne zdjęcie. Dokładnie, jak często możesz zobaczyć 2 kraje w jednej klatce?

4. Idź na regionalny ślub

Teraz nie możesz tego zrobić zgodnie z zorganizowaniem, jednak jeśli masz szczęście, możesz zostać zaproszony na imprezę ślubną w jednym z twoich stole. Jeśli kiedykolwiek jesteś, nie stwierdzaj nie! Byłem tak samo, jak to była jedna z głównych atrakcji naszej podróży, w której tak wiele odkryłem o ich kulturze – muzyce, tańcu, uroczystościach, a także oczywiście małżeństwie! Miałem możliwość tańca z mieszkańcami, a nawet za to zapłaciłem haha. To ich zwyczaj ślubny?

5. Graj, a także czerp przyjemność z muzyki regionalnej

Jaka jest znacznie lepsza metoda, aby czerpać przyjemność z legendarnej podróży innej niż słuchanie muzyki? W tym przypadku sugeruję, abyś pozwolił kierowcy wybrać regionalną listę odtwarzania, a także cieszyć się! Wiele ich melodii jest naprawdę optymistycznych i energetyzujących, najlepiej uspokoić zużyte ciało (zwłaszcza kierowcy). Jestem pewien, że będziesz się z tym z przyjemnością. Muzyka łączy nas w końcu

6. Jedz regionalne jedzenienull

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *