Aktualności Wrap Entertainment Uncategorized 10 rzeczy, które tęsknimy za Chinami

10 rzeczy, które tęsknimy za Chinami

mieszkającymi w Yangzhou, Chiny przez ostatnie 13 miesięcy były niesamowitym doświadczeniem. Doświadczenie wypełnione miłymi wspomnieniami, wspaniałymi przyjaciółmi, nowym zawodem i niesamowitą kulturą.

Gdy zbliżamy się do końca naszego czasu w Chinach, zaczynamy trochę mgliste oczy, myśląc o wspaniałych momentach, które tu mieliśmy.

Nas przy wejściu do oszałamiającego parku w Hangzhou w Chinach
Jest tak wiele rzeczy, których będziemy tęsknić w tym kraju, ale oto nasza lista 10 najlepszych:

1. Ludzie. OK, więc zawsze mówimy, że mieszkańcy dowolnego kraju są tak mili i hojni, ale ludzie w Chinach są naprawdę jednymi z najbardziej przyjaznych, jakie kiedykolwiek spotkaliśmy. Są nie tylko miłe, ale są ciekawe, cenne i autentyczne. Nikt nie ma nas zerwać i nigdy nie byliśmy oszukani, mieszkając tutaj lub podróżując tutaj. Poza tym codziennie czujemy się w 100% bezpieczni. Ludzie się kołyszą.

Taki niesamowita postać! Mieszkańcy Chin są świetni
2. Urocze dzieci. Dlaczego azjatyckie dzieci są tak słodkie?! Zawsze mówiliśmy, że podróżując po Azji SE, ale myślę, że chińskie dzieci mogą być najbardziej sympatyczne na świecie.

Uh! Tak urocze… Och, lewica jest moim uczniem, Frank i najlepsze jest jego brat, Kobe
3. Fajerwerki. Nick i ja uwielbiamy fajerwerki. Więc fakt, że widzimy, jak strzelają do każdego i każdego dnia jest niesamowity. Ludzie najlepiej zapalają fajerwerki w swoich kompleksach domowych, więc mamy miejsce w pierwszym rzędzie na wiele programów, po prostu patrząc z naszego okna.

4. Jedzenie. Z wyjątkiem naprawdę niezwykłych potraw ulicznych, wszystko, czego wypróbowaliśmy tutaj w Chinach, kochaliśmy. Będziemy tęsknić za pysznymi restauracjami, sprzedawcami ulicznymi oraz świeżymi owocami i warzywami z naszego preferowanego rynku.

Jeden z naszych preferowanych posiłków w Chinach – Ma la tofu (pikantne tofu)
5. Specjalne leczenie. Ponieważ jesteśmy obcokrajowcami, traktujemy się z wielkim szacunkiem, a w niektórych przypadkach traktujemy się jak dobrze znani ludzie. Ludzie są zawsze przygotowani, aby nam pomóc, chcą zrobić z nami zdjęcie i zawsze starać się z nami porozmawiać – może nie w dużych miastach, takich jak Szanghaj, ale na pewno tutaj w Yangzhou.

6. Transport. Noszenie w Chinach jest świetne. Jest wydajny, czysty i tani. Zabranie pociągu pociskowego 300 km/godzinę jest doświadczeniem samo w sobie.

Bardzo szybkie pociągi w Chinach są najlepsze… niektóre praktycznie 400 km/godzinę!
7. Koszt utrzymania. Życie w Chinach jest dość tanie, szczególnie według standardów Ameryki Północnej. Czynsz wynosi 300 USD/miesiąc za mieszkanie, możemy zjeść posiłek za 1 USD, jeśli zdecydujemy się i pojechać autobusem za 0,16 USD. Całkiem niezła oferta, jeśli mnie zapytasz.

8. Kultura i architektura. Kultura chińska jest jedną z najstarszych na świecie. Uwielbiamy widzieć wszystkie świątynie, wędrując po Starszych Miastach i ciesząc się chińską architekturą, jest oszałamiająca.

Piękna świątynia w Pekinie, architektura w Chinach jest wspaniała

9. Piwo. Ach, nie ma to jak zimna butelka Píjiu w upalny dzień w Chinach! Duże butelki piwa (650 ml) wynoszą od 0,33 do 0,50 USD tutaj w Yangzhou. Nie trzeba dodawać, że pijemy ich dużo.

Dobre zimne piwo w upalny dzień w Guilin… nie mogę uwierzyć, jak tanie to jest!
10. Wspaniała usługa, ale bez napiwków. Podobnie jak wiele części świata, z wyjątkiem Ameryki Północnej, nie ma tu koncepcji napiwków. Urodząc się i wychowani w Kanadzie, jesteśmy tak przyzwyczajeni do napiwki na wszystko i wszystko. W restauracji tutaj płacisz dokładnie to, co mówi rachunek i otrzymasz wspaniałą obsługę nawet bez napiwków. Obsługa z uśmiechem jest zawsze ładna.

Kolacja z wspaniałymi przyjaciółmi, wspaniała obsługa… i bez napiwków!

Ta lista mogła być znacznie dłuższa, ale są to niektóre z wielu powodów, dla których życie w Chinach jest niesamowite. Uwielbialiśmy nasz 1 miesiąc podróży tutaj i naszego 13 miesięcy życia tutaj. Kto wie, może wrócimy tu pewnego dnia…

Byłeś kiedyś w Chinach? Co o tym myślisz? Chcielibyśmy usłyszeć od ciebie, zostaw komentarz poniżej!

10 powodów, dla których mieszkanie za granicą jest niesamowite

W dniu, w którym zapłaciliśmy się za biały w Chinach

China Travel Blogs

Polub ten post? Przypiąć!

Oświadczenie: Goats On the Road jest współpracownikiem Amazon, a także partnerem dla niektórych innych sprzedawców detalicznych. Oznacza to, że zdobywamy prowizje, jeśli klikniesz linki na naszym blogu i kupisz od tych sprzedawców.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *