Aktualności Wrap Entertainment Uncategorized Meet Lyon: Drugie miasto francuskie

Meet Lyon: Drugie miasto francuskie

KADE KADE zawiera linki stowarzyszone. Jeśli dokonasz zakupu za pomocą tych linków, dokonam odszkodowania bez dodatkowych kosztów. Dziękuję!

Podziel się na Twitterze
Udostępnij na Facebooku
Udostępnij na Pinterest
Udostępnij na e -mailu

Przybywając do Lyonu, zrozumiałem tylko trzy rzeczy w mieście: że było to drugie co do wielkości miasto we Francji po Paryżu (jeśli uwzględniłeś obszar metra), że była to stolica kulinarna Francji, a także że to był dom do domu do domu dla Fantastyczny festiwal świateł.

Fete des Lumieres Lyona był jedną z najbardziej spektakularnych rzeczy, jakie kiedykolwiek widziałem – jednak miasto było wspaniałe do fotografowania w ciągu dnia! Oto kilka moich preferowanych zdjęć z Lyonu:

Niezwykle Lyon siedzi na nie jednej, ale dwóch rzekach: Saône (na zdjęciu powyżej), a także Rode. Dwie rzeki biegają równolegle w całym mieście, produkując bardzo długą „wyspę”.

Rzymskie ruiny? Ale oczywiście! Ten amfiteatr jest jedną z najlepiej zachowanych ruin w regionie. (I podoba mi się krajobraz, który zrobili!)

Zapomnij Summertime-Wheel Ferris w lokalizacji Bellelour działa przez cały rok! Widoki takie jak to z góry były absolutnie warte chłodnych temperatur. Od projektu po kształt fontann, jest to po prostu francuski!

Lyon miał tak wiele rzeczy, które lubię w Francji, takich jak architektura, małe urocze ulice, a także fantastyczne potrawy. Ta ulica była pełna brasserii zwieńczonej jaskrawoczerwonymi markizami, a także świątecznymi światłami.

Jednym z najsłynniejszych dań Lyona są pralinki Tarte Aux – tarta zapakowana szczelnie z orzechami i cukrem!

Drugiego dnia przygotowaliśmy się na wycieczkę Cyclopolitain, podczas której Francuz z udami stali pedałował nas po mieście… aż zaczął śnieg. Ciężko. Nasi przewodnicy nie zostali zniechęceni – nadal ciągnęli nas z miastem, nawet gdy sami zostali pokryci śniegiem!

Zatrzymaliśmy się, aby sprawdzić Le Fresque des Lyonnais, fantastyczny mural Trompe L’Oeuil z najsłynniejszymi mieszkańcami Lyona, w tym szefa kuchni Paula Bocuse, a także Antoine de Saint Exupéry, autor Bit Prince.

W niektórych miejscach było to absolutnie magiczne. Stare miasto Lyona w świeżym pokryciu śniegu wyglądało jak coś z bajki.

A potem szybko stał się brzydki – śnieg, ślad, a także rękawy uderzający z każdego kierunku. Temperatury spadły. Trwając pod kocem z tyłu cyklopolity, czułem, że moje palce były przygotowane do zamarzania.

Laurel tak dobrze, że trwałem tak długo, jak moglibyśmy – wtedy błagaliśmy o przerwę Starbucks, abyśmy mogli rozgrzać się. Gdy tylko wróciliśmy, Lattes w ręku, śnieg zatrzymał się!

Nauczyłem się jednak, że stan pogody we Francji rzadko pozostaje dokładnie taki sam. Zanim ukończyliśmy lunch, wyszliśmy na słońce, a także niebieskie niebo.

Lyon można rozumieć jako młodsze rodzeństwo do Paryża, jednak jest to wspaniałe miasto, które absolutnie zasługuje na własne.

Ogromne podziękowania dla Rhône-Alpes Tourisme i Magellan PR za trzymanie mnie w Lyonie. Wszystkie opinie, jak zawsze, są moje.

Uzyskaj aktualizacje e -mail od Katenever przegap post. Odejść subskrypcję w dowolnym momencie!

Imie Imie
Ostatnia nazwa nazwy
Twój e -mail e -mail
Składać

Podziel się na Twitterze
Udostępnij na Facebooku
Udostępnij na Pinterest
Udostępnij na e -mailu

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *