Aktualności Wrap Entertainment Entertainment Jak reprezentować podróż w CV

Jak reprezentować podróż w CV

Ostatnia aktualizacja: 3/6/2021 | 6 marca 2021

Co robisz, kiedy wracasz do domu? Dokładnie jak omówić przestrzeń w zatrudnieniu dla osoby zatrudnionej przed sobą? Dokładnie jak sprawić, by podróż wydawała się wygrana? Wszystkie są to ważne obawy, że ludzie, którzy robią przerwa zawodowa, zaprosiłem zawodową przerwę profesjonalną Sherry Ott, aby powiedzieć nam, kiedy (a kiedy nie) do wykorzystania podróży w celu zwiększenia naszego CV.

Właśnie ukończyłeś zmieniające życie podróży, a także teraz jesteś w domu, a także zastanawiasz się, jak dokładnie odkryć pracę. Niezależnie od tego, czy podróżujesz, było przerwą zawodową, rokiem kosmosu, czy urlopem, będziesz wymagać dokładnie, w jaki sposób rozliczasz się na razie, a także doświadczenia w CV.

Zwykle wymóg uwzględnienia w jakiejś metodzie dla czasu spędzonego poza pracą. Jeśli pracodawcy zobaczą przestrzeń w twoim CV, które nie zostało wyjaśnione, możesz nie zrobić tego z pierwszym cięciem CV.

Często współpracuję z podróżnikami, którzy ponownie wchodzą na siłę roboczą, a także zajmują się przestrzeganiem problemów podczas próby aktualizacji CV.

Podróż: Gdzie powinien to zrobić na moim CV?

To zależy. Czy uważasz, że doświadczenia, które podróżowałeś, dotyczą odkrywania nowego zadania w swojej dziedzinie? Jeśli tak, to umieść go w głównej części twojego CV. Jeśli nie ma ochoty na to zastosowanie, najprawdopodobniej należy do sekcji zarezerwowanej dla „dodatkowych informacji” lub „hobby”.

Kristin Zibell z Take Your Great Trip jest regularnym zawodem, a także utrzymuje elastyczność swojego CV, mówiąc: „Odkryłem zarówno rekrutujących, jak i menedżerów ds. Zatrudniania szukali historii ekspertów w moim CV. Każde stwierdzenie mojego CV potrzebowało wsparcia tej historii, a także pokazać sytuację, działanie, a także wyniki. Jeśli moje podróże, a także doświadczenia miały bezpośredni związek z tym stanowiskiem, na przykład moje blogowanie lub wolontariat za granicą, zauważyłem to jak stanowisko: „Travel Blogger” lub „Nauczyciel języka angielskiego”. Wiele czasu odkryłem, że podróż była Fascynująca prawda o mnie, a także wyjaśniła luki czasowe, jednak nie jest bezpośrednio związana z pozycjami. W tym przypadku stawiam swoje doświadczenia z podróży na dole w sekcji „dodatkowych czynności”, która zabarwiła to, kim byłem, a także to, co zrobiłem ”.

Résumé Kristin podkreśla jej podróże jako światowe doświadczenie:

Dziesięć miesięcy podróży do Indii, Nepalu, Azji Południowo -Wschodniej, Bliskiego Wschodu, a także Europy, od października 2008 r. Do maja 2010 r.

Zajęcia obejmowały pracę wolontariuszy w Mom Teresa Obiektywne organizacje charytatywne w Kalkucie z niepełnosprawnymi kobietami, a także mentor angielski dla dzieci ulicznych w Jaipur.

Zaprojektowany, a także autorem trzech blogów turystycznych podczas tych wielomiesięcznych wycieczek solo. Obecnie redaktor Takeyourbigtrip.com.

Jaki rodzaj informacji powinien udostępnić?

Najprawdopodobniej nie jest to świetna koncepcja, abyś był tyłkiem plażowym przez 12 miesięcy lub że podróżowałeś po obwodzie obchodów księżyca w pełni. Zamiast tego wierzcie o to, co zrobiłeś podczas podróży, które musiały zakończyć edukacją, budowaniem umiejętności, wolontariatem, a także biznesem, a także podkreślić je w sposób ekspertów. Istnieją jednak inne umiejętności, które możesz wziąć pod uwagę:

1. Wolontariat
Należy zawsze reprezentować każdy rodzaj wolontariatu podczas podróży na CV. For me it demonstrated my commitment to education, providing back to other cultures, as well as worldwide experience. Powinieneś zawsze uwzględniać miejsce, w którym miało miejsce twoje wolontariat, jakie były twoje obowiązki, a także gdyby istniał jakikolwiek wynik końcowy. The end results might be concrete things such as building a house, cleaning up after a natural disaster, or restoring wetlands. Przykład:

Extensive worldwide travel background, comfortable working with as well as in different cultures.

Volunteered with Cross-Cultural services in new Delhi, India, mentor computers, conversational English, as well as interview skills in purchase to help young adults entering the workforce.

If not covered somewhere else in your résumé, likewise think about including any type of résumé-building, intangible results, such as improved leadership skills, proven capability to take initiative, and listening as well as communication skills. Finally, if your volunteering was for an prolonged period of time, such as six months to a year, then think about putting this experience in your work or education history.

2. Working
I have discovered that much more as well as much more people are working while they travel; for example, I worked during my year in Vietnam. work that is appropriate to your field is essential to highlight. Did you do any type of freelance work, consulting, work at a hostel, or ESL instruction? If so, this can go into your work history.

I highlighted my different work experiences as worldwide work experience:

ESL Instructor: ILA Vietnam, Ho Chi Minh City

Teaching adults English as a second Language (ESL)Konsultant: Camenae, Singapur

Dostarczył analizę użyteczności witryny e-commerce, a także prowadził późniejszy przeprojektowanie

Przeprowadzone testy, a także opracował plan testu regresji

Skonsultowano się z właścicielami ich wizji firmy, a także gwarantował, że można ją obsługiwać na stronie. zapewniała pomoc w zakresie krótkich i długotrwałych planów firmowych, a także w ich wdrożeniu technicznym.

3. Blogowanie
Blogowałeś, komponowałeś publikacje lub fotografowałeś? Wszystkie te rzeczy pokazują, że poważnie podjąłeś swoje podróże. Wierzcie w nowe umiejętności odkryte podczas zachowania swojego bloga. Czy zwiększyłeś swoje zrozumienie optymalizacji silnika przeglądania, marketingu lub sprzedaży programów partnerskich, kodowania lub narzędzi społecznościowych?

Laura Keller zrobiła zerwanie zawodu ze swoim mężem Ryanem, a także blogowała o tym w rundzie. Reprezentowała swoje blogowanie w zakresie sposobu:

Cyfrowy przedsiębiorca, pisarz blogów turystyczny

Rozszerzone poglądy gospodarcze i kulturowe podczas sprawdzania 20 krajów w ciągu 14 miesięcy kompleksowych podróży przez sześć kontynentów

Utworzone, uruchomione, a także zorganizował stronę podróżną RoundWedGo.com, przyciągając 10 000 odrębnych miesięcznych odwiedzających

Rządzony w ruchu internetowym, mediach społecznościowych, a także SEO do produkcji marketingu, a także dochodu sponsorowania dla RoundheGo.com

Przyczyniły się do artykułów podróżniczych w wiodący sposób życia, a także witryn turystycznych, a także blogów

Pamiętaj, aby porozmawiać o umiejętnościach miękkich

Nawet jeśli wszystko, co zrobiłeś, to salon po plaży przez cały czas, a także picie piwo, wybrałeś niektóre umiejętności towarzyskie podczas podróży po całym świecie. Trudno uwierzyć w przyziemne codzienne doświadczenia jako budowanie umiejętności. Istnieje wiele umiejętności firmowych, które możesz odkryć, nie chodząc do szkoły. W rzeczywistości te „umiejętności biznesowe” są po prostu niezbędnymi umiejętnościami życiowymi, które mogą zapewnić przewagę:

Umiejętności negocjacyjne – cały ten czas spędzony na rynkach targujących się kosztem magnesu był korzystny. Zostałeś poddany, a także zastosowano różne taktyki rozliczeniowe, które można podkreślić. Firmy chcą ludzi, którzy są ostrymi negocjatorami, a także mogą zawierać oferty, a nie ludzi, którzy są popychaczami.

Budżetowanie i planowanie – wielu prawdopodobnie musiało zaplanować, a także oszczędzać na przerwanie zawodu. Ponadto nadal sprawdzałeś swój plan budżetowy, a także oceniłeś wszelkiego rodzaju ryzyko pieniężne.

Możliwość adaptacji – podczas podróży coś idzie nie tak, plany się zmieniają, są lawiny błotne, których nie można przewidzieć. Jako podróżnik jesteś zobowiązany do ciągłego modyfikacji planów. Zajmujesz się problemami, które szybko przekażą twoją metodę po kilku miesiącach w drodze. W ciągle zmieniającym się świecie biznesu zdolność dostosowania jest ważna.

Umiejętności komunikacyjne – próbując rozmawiać w kulturach obcych, zarówno w ustnej, jak i niewerbalnej komunikacji, aby pokonać język, a także bariery kulturowe. Ta umiejętność jest oferowana z ludźmi, co jest niezbędnym elementem każdego rodzaju pracy. Pracownicy o doskonałych umiejętnościach komunikacyjnych są ci, którzy szybko się rozwijają.

Wszystkie te nowe umiejętności należą do twojego CV. Oprócz tego, że zostaniesz o nich zapytany w wywiadzie, będziesz mógł podzielić się wyjątkową historią o „Tym czasie w Wietnamie…”, kiedy przydatne jest umiejętności, a także dokładnie, jak może ci pomóc w pracy. Jak mówi Kristin Zibell: „W wywiadzie wykorzystałem historie podróży, aby pokazać umiejętności miękkie, takie jak radzenie sobie z przeciwnościami lub dwuznaczności. Podzieliłem się wrażeniami z podróży w ramach mojej historii eksperckiej. Ta metoda uczyniła mnie znacznie bardziej niezapomnianym, a także fascynującym kandydatem. ”

Użyj podróży, aby wyróżnić się. Należy pamiętać, że wiele z tych doświadczeń, jeśli zostanie wyjaśnione w sposób ekspertów, sprawi, że wyróżniisz się od innych kandydatów.

Nie ukrywaj podróży podczas poszukiwania pracy – przyjmij ją!

Sherry Ott jest długoterminowym podróżnikiem, blogerem, a także profesjonalnym fotografem w Ottsworld. Jest również współzałożycielką Meet, Plan, Go!, Witryna, a także Mentor National Travel Event, dokładnie tak, jak możesz wykonać wyjątkowo własną przerwę w zawodzie podróży lub urlop.

Zarezerwuj swoją podróż: sugestie logistyczne, a także sztuczki
Zarezerwuj swój lot
Znajdź niedrogi lot, korzystając z Skyscanner. To mój preferowany silnik przeglądania, ponieważ wyszukuje witryny, a także linie lotnicze na całym świecie, więc zawsze rozumiesz, że nie ma żadnego kamienia.

Zarezerwuj swoje zakwaterowanie
Możesz zarezerwować swój hostel w Hostelworld. Jeśli chcesz pozostać gdzieś niż hostel, skorzystaj z Booking.com, ponieważ konsekwentnie zwracają najtańsze stawki dla pensjonatów, a także hoteli.

Nie pamiętaj o ubezpieczeniu podróży
Ubezpieczenie ubezpieczeń podróży zabezpieczy Cię przed chorobą, obrażeniami, kradzieżą, a także odwołaniem. To obszerne bezpieczeństwo w sytuacji, wszystko idzie nie tak. Nigdy nie wybieram się na wycieczkę, ponieważ musiałem go używać wiele razy w przeszłości. Moja preferowana firma, która oferuje to, co najlepszeObsługa i wartość to:

Bezpieczeństwo (najlepsze dla wszystkich)

Zapewnij moją podróż (dla osób powyżej 70)

Medjet (dodatkowe pokrycie ewakuacji)

Gotowy do zarezerwowania podróży?
Sprawdź moją stronę zasobów, aby uzyskać najlepszą firmę do wykorzystania podczas podróży. Wymieniam wszystkie te, których używam podczas podróży. Są najlepszymi w klasie, ponieważ nie możesz się pomylić, korzystając z nich podczas podróży.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *