Aktualności Wrap Entertainment Uncategorized Jak podróżować i jeść po całym świecie

Jak podróżować i jeść po całym świecie

Ostatnia aktualizacja: 4/8/22 | 8 kwietnia 2022

To jest gościnny post mojego kumpla Jodi Ettenberga. Podobnie jak ja, kocha jedzenie. Jej blog, Legal Nomads pierwotnie koncentrował się na opowiadaniu historii poprzez jedzenie. Jednak po nieudanym kranu kręgosłupa w 2017 roku została niepełnosprawna i przewlekły ból. Nadal pisze o jedzeniu, choć teraz pisze także o żaleniu, ciekawości, odporności i nie tylko. Jest jedną z moich ulubionych blogerów i w tym poście gościnnym dzieli się niektórymi swoimi pomysłami i sztuczkami, które pomogą ci jak najlepiej wykorzystać jedzenie i podróże!

Atuację podróżowania po świecie jest to, że możesz w domu, co jesteś bardzo ciekawy lub tematów, które przynoszą ci radość. Dla wielu ludzi wskazuje to na przygodę, wolontariat lub wspinanie się jak najwięcej gór.

Dla mnie to wskazuje na jedzenie po całym świecie i poznanie jedzenia.

Nigdy nie zacząłem w ten sposób. Planowałem podróż do jednego roku, spodziewając się powrotu do mojej pracy w Nowym Jorku w 2009 roku.

Po oszczędzaniu jak najwięcej, zacząłem legalnymi koczowników, aby zapisać, co przygodowe przygody się pojawiły.

Gdzieś pomiędzy Mongolią a Chinami zorientowałem się, że to, co zjadłem, stanie się o wiele bardziej skupieniem się na moich podróżach.

Nigdy nie myślałem, że wciąż będę pisać lata później.

Dorastając, jedzenie nigdy nie było dużą częścią mojego życia, ale z czasem zacząłem podróżować, było oczywiste, że moje wybory docelowe i codzienne harmonogramy były planowane wokół moich kubków smakowych. Co więcej, chciałem podróżować, aby dowiedzieć się, co ludzie jedli i dlaczego. Nie chodziło tylko o przyjemność z posiłku lub dwóch, ale poszło znacznie głębiej.

Jak to było, że te gusta i tradycje, które mnie zafascynowały, połączyły się, aby stworzyć historyczne tło dla krajów, które dopiero zaczynałem odkrywać? Jedzenie było niekończącym się źródłem cudów (i pysznych posiłków).

Ale dla tych, którzy chcą robić to, co robię, istnieją pewne ważne obawy.

Jak bezpiecznie jesz, bez choroby?

Co musisz spakować przed wyjazdem, co pomoże ci w smacznych podróży?

A co musisz wiedzieć, aby zbudować plan podróży oparty na jedzeniu?

Napisałem książkę, Podręcznik podróżnika z jedzeniem, odpowiadając na te pytania i nie tylko, a Matt poprosił mnie, abym opublikował tutaj swoje przemyślenia na temat tego, jak jem świat.

Oto moje pięć wypróbowanych pomysłów i sztuczek dotyczących odkrycia ukrytych tajemnic żywności:

1. Zacznij od podstaw

Jednym z moich ulubionych miejsc na rozpoczęcie jest Wikipedia, w szczególności jej strona na temat dań krajowych. Przeskoczenie od tej strony docelowej do wymienionych w niej składników lub historycznego przypisu, który cię fascynuje, wskazuje, że możesz odbyć podróż przez antropologię jedzenia kraju, zanim jeszcze się wyruszysz.

Na przykład wielu podróżników nie zdaje sobie sprawy, że pochodzenie Ketchupa leży tysiące mil od Ameryki w Fujian w Chinach.

Dowiadując się o tej historii, zanim wyruszysz na wycieczkę do Chin, otrzymasz zupełnie inne obiektywy, za pomocą których możesz oglądać swoje przygody. Pyszny obiektyw!

2. Dowiedz się o etykietach i normach społecznych

Częścią zabawy w poznaniu jedzenia jest również próba zrozumienia i/lub symulacji procedur kulturalnych i żywnościowych odwiedzanych krajów. Odkryłem, że zapytanie mieszkańców o ich tradycje lub procedury stołowe jest wyjątkowym starterem rozmowy.

Na przykład w większości Azji nakręcenie pałeczek pionowo w ryżu jest marszczone brwi, ponieważ jest to rytuał buddyjski, aby umarli spaliło kadzidło w misce ryżu przy ołtarzu.

Pytanie o ten temat podczas kolacji w Bangkoku przekształciło się w długą dyskusję na temat wielu innych dziwactw jedzenia w naszych krajach. Pre-Trip, dobrym punktem wyjścia do uczenia się jest międzynarodowa etykieta etykiety Etykieta, podzielona na regiony.

3. Wskazówki dotyczące pakowania

Większość podróżnych zna się na pakiet podstaw na podróż. Zwykle są to takie rzeczy, jak zestaw pierwszej pomocy/medyczny, reflektor, butelka z wodą, kłódka na szafki itp.

Ale co z pakowaniem dla podróżnika z jedzeniem? Szczegóły obejmują następujące:

Travel Pafsticks: Wspaniałe, gdy jedzenie jest świeże, ale naczynia ulicznego straganu mogą nie być tak czyste, jak chcesz. Alternatywą jest sprowadzanie ze sobą chusteczek dziecka, aby wytrzeć przybory.

Tłumacz Google: Zawsze pobieram język lokalny na mój telefon, aby móc tłumaczyć rzeczy bez danych. W ten sposób, jeśli muszę zadawać pytania, nie wiszę. Jest to szczególnie kluczowe dla podróżników z obawami dietetycznymi.

Sanitizer rąk (szczególnie kluczowy post-vovid)

Wielokrotnego użytku Tupperware: W wielu krajach porcje są wyjątkowo duże. Zapisz te resztki na później (bez użycia szkodliwego opakowania styropianowego).

Filtr wody: Unikaj plastiku jednorazowego użytku i przynieś butelkę z wodą z wbudowanym filtrem (jak LifeStraw. W ten sposób można pić wodę w miejscach docelowych, nawet jeśli woda z kranu nie jest bezpieczna.

4. Nie zaniedbuj opcji śniadaniowych!

Czy to Nasi Lemak w Indonachia or mohinga soups in Myanmar, breakfast is typically an optimal time for you to explore your destination’s culinary offerings.

Another option, particularly in Southeast Asia and South America, is to find the fresh food markets at dawn — they will nearly always have food stalls attached, where buyers stocking up on ingredients stop for a meal.

Turnover is fast, the food is fresh, and it is nearly always cheap.

Not sure where to begin? Ask your local hostel/hotel staff for their favorite places to get breakfast or their favorite breakfast staples. That’s the best way to get insider ideas and information you might not find in a guidebook.

5. be mindful of food safety

Street stalls and markets are the best way to try food and not break the bank, but their safety is a worry for a lot of people. To be honest, I’ve been sicker from restaurants a lot more typically than from street stalls on my travels. The appeal of frequenting streetside restaurants is that they are open and accessible; you can see how the food is treated and cooked, and how clean the stall is — or isn’t.

When in doubt, look for places with lots of locals. They know what is good and what is unsafe. After all, they wouldn’t keep flocking to a stall or restaurant if it always made them sick!

Other Foodie Tips

Here are a few extra guidelines to help you make the most of your culinary adventures — both at home and abroad:

Aim for stalls where the person cooking is not also managing the money, and if they are, then they are managing that money with gloves on, taking them off to cook the food.

Take a close look at how the town or country eats; if a big meal for locals is at lunchtime, that would be my choice for experimenting with new meats or exciting dishes, when the food is freshest.

For those with food allergies or restrictions such as avoiding meat or dairy, Select sensibly has allergy and/or food cards that you can print out and take with you in the local language. very valuable for a celiac like me who has to avoid gluten, wheat, barley, and rye!

Always ask locals for their ideas and suggestions. Taxi/Uber drivers, hotel staff, and other travelers you meet are all fantastic resources. Don’t hesitate to ask them about their favorite places to eat or and dishes you need to try. You’ll not only get some terrific ideas but it’s an easy way to kick-start a conversation.

***
These are but a few ideas that can help guide you toward safe, delicious, and economical eats on your travels. While food wasn’t a priority when I started traveling, I’ve found it an exceptional addition to what was already a fulfilling experience.

By focusing on food, I’ve added some fascinating stories, found terrific new friendships, and — of course — eaten some delicious meals.

Smacznego!

Jodi Ettenberg has been eating her way around the world considering that April 2008. She is the founder of legal Nomads, which chronicles worldwide travel and food adventures. Her Patreon, curious about everything is full of insightful content for curious learners, artwork, a podcast, and more!

Book Your Trip: Logistical ideas and Tricks
Zarezerwuj swój lot
Znajdź tani lot za pomocą Skyscanner. It’s my favorite search engine because it searches web sites and airlines around the globe so you always know no stone is left unturned.

Zarezerwuj swoje zakwaterowanie
Możesz zarezerwować swój hostel w Hostelworld. If you want to stay somewhere other than a hostel, use Booking.com as they consistently return the least expensive rates for guesthouses and hotels.

Nie zapomnij o ubezpieczeniu podróży
Travel insurance will secure you against illness, injury, theft, and cancellations. It’s detailed protection in case anything goes wrong. I never go on a trip without it as I’ve had to use it lots of times in the past. Moje ulubione firmy, które oferują najlepszą usługę i wartość, to:

Bezpieczeństwo (najlepsze dla wszystkich)

Zapewnij moją podróż (dla osób powyżej 70)

Medjet (dodatkowe pokrycie ewakuacji)

Gotowy do zarezerwowania podróży?
Sprawdź moją stronę zasobów dla najlepszych firm do użycia podczas podróży. Wymieniam wszystkie te, których używam podczas podróży. Są najlepsze w klasie i nie możesz się pomylić, używając ich podczas podróży.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *