Aktualności Wrap Entertainment Entertainment Montserrat, Hiszpania: Przewodnik po planowaniu Twojego zameldowania

Montserrat, Hiszpania: Przewodnik po planowaniu Twojego zameldowania

Znany Montserrat w Katalonii w Hiszpanii, nie mylony z górzystą wyspą Karaibską, jest wykwintnym miejscem do odwiedzenia. Na wysokości 1236 metrów ta bajka, taka jak duchowe rekolekcje, jest najwyższym punktem katalońskiej niziny.

W otoczeniu parku naturalnego i kształtowanego przez elementy natury formacje skalne Montserrat są widokiem „konieczności”, jeśli nie z powodów religijnych, to po prostu zapierające dech w piersiach panoramiczne widoki w całej Katalonii.

Oto kilka najlepszych sugestii dotyczących zaplanowania podróży do Montserrat w Hiszpanii. Hiszpania jest jednym z najtańszych krajów do sprawdzenia, a także stworzyła naszą listę najlepszych krajów na świecie pod kątem żywności. Koszty utrzymania są również dobre, co czyni go wspaniałą opcją zarówno dla podróżników, jak i ex-pats.

Czas potrzebny na wizytę

Sugerujemy odłożenie całego dnia, jest to naprawdę spektakularne miejsce. Oprócz malowniczego otoczenia i wspaniałego Santa Maria de Montserrat, samego opactwa, istnieją również dwa szlaki, które można zabrać z górami z panoramicznym widokiem na dolinę.

Będziesz chciał przyjechać do Montserrat tak wcześnie, jak to możliwe. To miejsce jest stosunkowo małe i staje się zatłoczone gośćmi, co implikuje długie kolejki w Montserrat później tego samego dnia.

Ogólna podróż, w zależności od sezonu, może zająć od Barcelony od 1,5 godziny do 2 godzin, w tym czas oczekiwania w telewizji kablowej, więc nie wychodzisz zbyt późno, zanim się wyruszasz.

Dotarcie tam

Montserrat znajduje się około 30 mil (48 km) od Barcelony, co czyni go idealnym na dzień. Łatwo jest uzyskać dostęp do stopy góry drogą autobusem (z Plaça de la Universitat) lub samochodu.

Jednym z najpopularniejszych sposobów dotarcia do Montserrat jest pociąg z stacji kolejowej Plaza Espanya. Pociągi opuszczają stację co godzinę. Po zakupie biletów poszukaj linii R5 i wskocz do pociągu idzie w kierunku Manresy.

Kupowanie biletów kolejowych

Ta część może wydawać się trochę myląca, ale tak naprawdę nie jest. Musisz tylko kupić bilety w maszynach biletowych, a nie bilet. Bilet biletowy na stacji sprzedaje tylko bilety na wycieczkę. Musisz również zdecydować, czy chcesz dostać się do Montserrat za pośrednictwem samochodu telewizji kablowej lub kolei środkowej.

Aby to wyjaśnić, oto 3 opcje biletów:

Bilet pociągu w połączeniu z telewizją kablową (Aeri de Montserrat) – 22 € (24,59 USD) na osobę dorosłą. Bilet obejmuje:

Powrót (podróż w obie strony) Podróż pociągiem z Barcelony

Powrót (podróż w obie strony) Automobile kablowy Podróż do Montserrat

Trans Montserrat Ticket – 29,50 € (32,97 USD) na osobę dorosłą. Bilet obejmuje:

Powrót (podróż w obie strony) Podróż pociągiem z Barcelony

Powrót (podróż w obie strony) Cable Television Automobile Podróż do Montserrat

Nieograniczone podróże środkowe w Montserrat

Bilet kolejowy w połączeniu z koleją Fuicular (Cremallera de Montserrat) na osobę dorosłą – 20 € (22,35 USD) na osobę dorosłą. Bilet obejmuje:

Powrót (podróż w obie strony) Podróż pociągiem z Barcelony

Powrót (podróż w obie strony) Rack Railway (Cremallera de Montserrat)

Kupiliśmy drugą opcję biletu i chociaż nie możemy powiedzieć, że zaoszczędziliśmy pieniądze, zaoszczędziliśmy czas i kłopot podczas korzystania z dwóch środków Fuicular w Montserrat – Funicular de Sant Joan i Funicular de Santa Cova. W przeciwnym razie bilety na nich należy kupić osobno.

Automobile kablowe (Aeri de Montserrat) vs. Rack Railway (Cremallera de Montserrat)

Pociąg z Barcelony upuści cię na dnie góry na stacji Montserrat Aeri. Stacja samochodowa telewizji kablowej znajduje się tuż za rogiem od dworca kolejowego, co najwyżej 2-minutowy spacer.

Aeri de Montserrat. Chociaż fajnie jest wziąć samochód telewizji kablowej, są tylko 2 samochody, jeden idący na górę, a drugi z upływem. Samochód telewizji kablowej jest trochę przestarzały i nie ma dużo miejsca.

Sama podróż zajmuje tylko około 5 minut, ale kolejki mogą być długie, szczególnie podczas wakacji (czekaliśmy około 40 minut przed wejściem na pokład). Pomimo oczekiwania i braku przestrzeni podróż była gładka, a widoki na dolinę poniżej zapierały dech w piersiach.

Cremallera de Montserrat. Pociąg z Barcelony zatrzymuje się w Monistrol de Montserrat, jeden przystanek po Montserrat Aeri. Stąd wejdziesz na Cremallera de Montserrat, który zabierze Cię aż do Montserrat. Widoki doliny również będą oszałamiające. Całkowita podróż z Barcelony trwa około 90 minut.

Jeśli jeździsz, będziesz chciał zaparkować na całkowicie bezpłatnym parkingu pojazdów Monistrol Vila. Tutaj jesteśLL może również kupić bilet kolejowy dla Montserrat.

Co zobaczyć i zrobić

Po pierwsze, wdychaj urok Montserrat, gdy dotrzesz do centrum tego spektakularnego sanktuarium. Rozejrzyj się, podziwiaj architekturę i otoczenie, a następnie wybierz trasę. Najpierw zalecamy udanie się do zabytków architektonicznych, a następnie udać się na spacery po górach.

Poznaj patronkę Katalonii – Czarną Dziewicę Montserrat

Ta romańska, rzeźbiona drewno posąg nazywana także Czarną Madonną ma monumentalne znaczenie w Montserrat. Uważa się, że ten światowy posąg został wyrzeźbiony w Jerozolimie we wczesnych dniach kościoła, a cały kompleks Montserrat został zbudowany wokół niego.

Nawet jeśli nie jesteś religijny, samo ustawienie jest warte odwiedzenia. Upewnij się jednak, że zostawisz tutaj wystarczająco dużo czasu, ponieważ być może będziesz potrzebować kolejki na godzinę, zanim pocałujesz rękę Czarnej Madonny.

Santa Maria de Montserrat

Kiedy spojrzysz na czarną Madonnę, nie spiesz się z opactwa benedyktyńskiego, jest to absolutnie oszałamiające. Rozkoszuj się błyszczącymi szczegółami i spokoju.

Wychodząc z opactwa przez główne drzwi, zamień najlepiej w wąskie przejście, w którym zobaczysz setki płonących świec.

Za niewielką opłatą możesz kupić jedną z nich na światło i umieścić wśród innych migoczących kolorowych świec. Wśród katolików zapaliło świecę dla swoich bliskich, życząc ich dobrze i dla zmarłych krewnych, życząc im pokoju po drugiej stronie.

Muzeum Montserrat

Jeśli kochasz historię i muzea, masz nos wokół Muzeum Montserrat, w którym mieści sześć stałych kolekcji znacznie ponad 1300 artefaktów, a także krótkoterminowe pokazy.

Sant Jeroni Summit

Przy 1 236 m Sant Jeroni jest najwyższym punktem Montserrat. Najłatwiejszym sposobem na dotarcie do pierwszej podstawy góry jest podjęcie pionowej kolei Fuicular Sant Joan.

Jest to około 2,5 -godzinna wędrówka, jeśli korzystasz z linii linowej, w przeciwnym razie zarezerwuj około 3,5 godziny, jeśli wędrujesz aż do poziomu sprawności. Gorąco polecamy wędrówkę, widoki są po prostu spektakularne z góry.

Sant Joan Chapel

Jeśli nie masz długiej wędrówki, możesz wybrać krótszą trasę, która prowadzi do wspaniałego punktu widzenia i pięknej kaplicy Sant Joan. Wspinanie się na wzgórze o długości 100 metrów, ale jest to łatwe do zrobienia i jest dość oszałamiającym spacerem z niesamowitymi skałami przylegającymi za tobą, gdy wspinasz się na górę.

Aby dotrzeć do szlaku, ponownie weź kolej Sant Joan Funicular i podążaj za znakami.

Rosari Monumental i The Cave Chapel

Zabierz linię środkową Santa Cova, aby zejść do znanego Rosari Monumental, domów dla jednych z najważniejszych nowoczesnych katalońskich rzeźb Antonio Gaudiego wśród innych znanych artystów.

Podróż to piękna kręta jazda z znacznie bardziej spektakularnymi panoramicznymi widokami, które, jak się dowiedzieliśmy, nigdy nie brakuje ci w Montserrat!

Legenda głosi, że na skale pojawił się obraz Maryi Dziewicy i zbudowano kaplicę, aby ją zaznaczyć. Ponieważ z 1929 r. Pielgrzymów schodziło na środku, aby sprawdzić to symboliczne miejsce.

Jeśli jesteś maniakiem pociągu, takim jak Charlie, możesz również wpaść na wystawę na temat kolei środkowych na całym świecie. Wystawa ma siedzibę na stacji Lower Santa Cova.

W co się ubrać

Pomimo skalistego wyglądu Montserrat, tak naprawdę nie musisz nosić nic twardego, chyba że planujesz zrobić poważne wędrówki i wspinać się od głównych szlaków. Powinieneś jednak zakryć swoje ramiona, gdy wchodząc do opactwa z szacunku.

Noś wygodne obuwie do podróży, pozwoli ci zachwycić się spacerem i wspinanie się na najwyższy szczyt Montserrat. Ścieżki są dobrze utrzymane i niezbyt uciążliwe, ale możesz być znacznie bardziej ryzykowny w miejscach i zejść przez skały, a nie ścieżkę.

Jedzenie i picie

W Montserrat dostępne jest dobre jedzenie i napoje, ale może być nieco drogie. Jeśli masz ograniczony budżet, spakuj kilka przekąsek, aby zabrać ze sobą.

Rynki i piekarnie w Barcelonie są pełne wybitnego jedzenia, więc kupuj się około dnia, zanim pójdą i zgromadzimy trochę pikniku. wtedy będziesz musiał tylkoZatrzymaj się na przerwę na herbatę/kawę.

Czy byłeś kiedyś w Montserrat? Jakie było Twoje doświadczenie? podzielić się z nami w komentarzach?

Jak ten artykuł? Przypiąć!

Oświadczenie: Goats On the Road jest asystentem Amazon, a także partnerem dla niektórych innych sprzedawców detalicznych. Oznacza to, że zdobywamy prowizje, jeśli klikniesz linki na naszym blogu i kupisz od tych sprzedawców.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *