Aktualności Wrap Entertainment Uncategorized Jak plecak Europe z dzieckiem

Jak plecak Europe z dzieckiem

Zaktualizowano: 04/12/20 | 12 kwietnia 2020

W zeszłym tygodniu Cameron, nasz nowy rodzinny guru podróży budżetowych, opowiadał o swoich podróżach i podał nam podgląd swoich nadchodzących kolumn. Kontynuując rodzinny temat podróży, pomyślałem, że wspaniale byłoby podzielić się naszym następnym wywiadem czytelników na temat podróży rodzinnych. Nie mieliśmy jeszcze wywiadu na ten temat, więc pozwólcie, że przedstawię Marcusa i Paula, młodą parę z Nowej Zelandii, którzy zabrali 10-miesięczny do Europy. Usiedli praktycznie i rozmawiali o swojej podróży, o tym, jak uratowali i jak to było podróżować z dzieckiem.

Nomadic Matt: Przedstaw się wszystkim!
Marcus: Paula i ja jesteśmy młodą parą (odpowiednio 24 i 25 lat), aby zadzwonić do Nowej Zelandii domem. Obecnie mieszkamy w Auckland, gdzie pracuję jako inspektor budowlany, a Paula jest terapeutą zajęciową w niepełnym wymiarze godzin. Nasz mały mężczyzna Cohen utrzymuje nas dość zajęty, rzuca nam wyzwanie i pomaga nam docenić małe rzeczy w życiu.

Staramy się żyć przygód, jak najlepiej wykorzystać możliwości, które nas otaczają, i stracić się w niezwykłym świecie, w którym się znajdujemy. Staramy się dopasować Cohena do naszego biwakowania i podróżowania. Zeszłego lata zabraliśmy go (wówczas tylko 10 miesięcy) podczas miesięcznej wycieczki z plecakiem przez części Europy.

Co zainspirowało twoją podróż do Europy?
Podróż do Europy była naszym marzeniem przez długi czas. Zostaliśmy zmotywowani na nowo podróż na Wyspy Cook, gdzie (ponieważ spieprzyłem) musieliśmy rozwiązać nasze zakwaterowanie w ostatniej chwili. Skończyliśmy w hostelu i odkryliśmy, że woli woli budżetowy styl podróży do wyposażonego w kurort, który zrobiliśmy przez resztę tej podróży!

Szybko do przodu rok, a nasze marzenie o podróży do Europy stało się powtarzającym się tematem, inspirującym mnóstwo myślenia i rozmów. Nie mogliśmy dłużej zignorować naszego marzenia, więc ugryzliśmy kulę i wystartowaliśmy z Cohenem.

Jak zaoszczędziłeś na swojej podróży?
Przed Cohen pracowaliśmy i pilnie oszczędzaliśmy jeden dochód na zakup domu. Zrobiliśmy wiele ofiar, aby tak się stało, przede wszystkim, nie rozluźniając się na fantazyjnego sprzętu i używając tych samych nierównych mebli z naszych czasów studenckich. Realistycznie jednak było stosunkowo łatwo zaoszczędzić szybko, gdy oboje mieliśmy pełnoetatowe, profesjonalne prace.

Jakie porady dotyczące oszczędzania pieniędzy masz dla innych?
Myślę, że ważne jest, aby dokładnie przemyśleć priorytety, jakie masz w życiu, i pamiętaj, że często wymaga znacznych poświęceń, aby je się wydarzyło.

Na przykład w wieku, w którym wielu naszych przyjaciół kupuje domy, zrobiliśmy dość duży krok od tego celu, podróżując za granicą. Nie żałujemy tego, ponieważ nakładamy większy priorytet doświadczania różnorodnych kultur wokół nas.

Jak utrzymałeś budżet podczas podróży?
Mieliśmy mieszane doświadczenia z utrzymaniem budżetu podczas podróży po Europie. Wiedzieliśmy, że Europa nie jest najtańszym miejscem, a podróż z dzieckiem oznaczałaby, że nie moglibyśmy podróżować tak tanio, jakbyśmy byli sami. Nie chętnie pozostaliśmy w najtańszych i najgorszych zakwaterowania z maluchem, i wiedzieliśmy, że jedzenie i pieluchy będą nas kosztować.

To powiedziawszy, bardzo skupiliśmy się na utrzymywaniu niskich kosztów zakwaterowania poprzez kanapę w kilku miejscach, pozostając z przyjaciółmi mojej siostry, korzystając z Airbnb i biwakowanie.

Użyliśmy przepustki pociągu Eurail (15 dni w ciągu dwóch miesięcy) dla większości naszych podróży. Nadal jestem niezdecydowany, czy faktycznie działało to tańsze niż rezerwacja własnego planu podróży, ale był to dobry sposób na poruszanie się.

Nie byliśmy jednak idealni! Spędzenie nieco ponad tydzień w Szwajcarii nie było dobrą decyzją budżetową, ale nie żałujemy, że tam pójdziemy. Zdecydowanie nie budżeliśmy wystarczającego budżetu na „szwajcarski fundusz czekoladowy”!

Jak to było podróżować z 10-miesięcznym?
Bez wątpienia było to trudniejsze niż podróżowanie solo lub jako para. Jednocześnie było to wyjątkowo przyjemne i wciągnęło nas w wiele doświadczeń, których nigdy nie mielibyśmy, gdybyśmy nie byli z Cohenem.

Odkryliśmy, że podróżowanie z niemowlęciem z łatwością zepsuło wiele barier między nami a mieszkańcami. Na włoskim kempingu była urocza dama, która nie mogła mówić po angielsku, ale po prostu kochała Cohena i lubiła go trzymać, gdy niezręcznie próbowaliśmy podpisać, ile lat było nasz Bambino. Kiedy wyszliśmy, dała Cohen małą włoską książkę z obrazkami.

Odbyły się niezliczone rozmowy z mieszkańcami transportu publicznego, ponieważ Cohen bezwstydnie próbował je przekonać, uśmiechając się i machając do nich.

Jesteśmy dumni z faktu, że udało nam się „wycofać”. Nadal uwielbiamy reakcje, które otrzymujemy od ludzi, kiedy mówimy im, że byliśmy w Europie z Cohenem. Chociaż nie zapamięta żadnego z nich, fajnie będzie powiedzieć Cohen o tym, jak po raz pierwszy smakował czekoladę w Szwajcarii i gelato we Włoszech.

Nadal walczymy z robakiem podróży i nie możemy się doczekać, aby wrócić do niektórych z tych miejsc, gdy nasze dzieci się starzeją.

Teraz, kiedy my haVE podróżował z 10-miesięcznym miejscem, abyśmy czujemy, że każda inna podróż, którą robimy, będzie dość relaksująca!

Jakie masz rady dla innych par z młodym dzieckiem?
Możesz (i powinieneś) nadal pakować światło, gdy masz niemowlę. Początkowo wzięliśmy dwa paczki (z których jeden był nosicielem) i plecak dzienny. Jednak po kilku dniach w Amsterdamie zdaliśmy sobie sprawę, że mamy za dużo rzeczy i opublikowaliśmy pudełko do domu, abyśmy mogli odrzucić torbę na dzień! Operowaliśmy się na jednym paczce zarówno dla Pauli, jak i mojego sprzętu oraz paczki dla wszystkich sprzętu Cohena (w tym pieluch, odzieży, pościeli itp.).

Polecam bardziej proaktywne w zakresie planowania zakwaterowania. Miałem romantyczne pomysły dotyczące po prostu uchylania rzeczy i zorganizowania zakwaterowania.

W rzeczywistości nie jest to miłe uczucie, gdy masz dziecko, do którego możesz się opiekować i nie wiesz, gdzie zostaniesz tej nocy. Może to wydawać się żądne przygód jako jedna osoba, która może rozbić się w dowolnym starej pokoju hostelu, ale wydaje się, że jest obrzydliwie nieodpowiedzialny, gdy podróżujesz jako rodzina!

Samo to oznaczało, że spędziliśmy zbyt dużo czasu na stresowaniu się w kawiarniach internetowych i za mało czasu, ciesząc się miastami, w których byliśmy.

Ważne jest, gdy podróżuje z młodym dzieckiem, aby spróbować zachować niektóre rutyny najlepiej jak potrafisz. W miesiącach poprzedzających naszą podróż celowo wprowadziliśmy misie na sodzie do Cohen, aby Cohen miał znaną zabawkę podczas podróży. Staraliśmy się również zachować jego czasy spójne stosunkowo spójne (jak najlepiej) we wszystkich miejscach, w których mieszkaliśmy.

Jaka była najtrudniejsza część Twojej podróży?
Bez wątpienia najtrudniejszą częścią nie było doświadczenia życia nocnego w odwiedzanych przez nas miastach. Jak wspomniałem, staraliśmy się zachować rutynę Cohena tak regularnie, jak to możliwe… a to oznaczało położenie go do łóżka około 7:00 większości nocy. Z Cohen w łóżku nie mogliśmy zrobić wiele niż siedzieć w pokoju hotelowym, czytać książki i grać w karty. To kolejny przypadek, w którym przydał się Couchsurfing.

Choć wieczorami wciąż wiązało się z domem, nadal moglibyśmy wziąć udział w kulturze, ciesząc się późnymi wieczorami rozmawiając z naszymi gospodarzami.

Najłatwiejszym?
Jak wspomniałem, posiadanie dziecka doprowadziło do wielu łatwych otworów na przyjazne wymiany z mieszkańcami. Oznaczało to, że łatwiej było nam zaangażować się w kulturę niż bez Cohena.

Posiadanie z nami Cohena miało również zalety, kiedy czasami zostaliśmy wezwani na przód kolejki i w kontaktach z pracownikami obsługi klienta. Ludzie na ogół wydawali się bardziej skłonni do pomocy, gdy byliśmy wyraźnie kilku utraconych turystów z dzieckiem.

Czy masz jakieś porady dotyczące rozstania?
Jeśli podróżujesz bez dzieci, upewnij się, że lubisz małe rzeczy, takie jak możliwość oglądania całego, nieprzerwanego filmu podczas lotu z długim halu, bycie w stanie jeść posiłki we własnym tempie, bez konieczności oglądania Inna osoba je, powstrzymując dziecko przed wyrzucaniem jedzenia wszędzie. Lub wyjście z wybranego zakwaterowania na kaprysu, nie martwiąc się, że zapomniałeś o czymś ważnym jak pieluchy lub chusteczki.

Być może najlepsza rzecz w podróżowaniu z niemowlęciem oznaczała, że ​​mamy nowe docenienie prostych przyjemności, które uznaliśmy za pewnik jako młoda para.

Więcej rodzinnych postów podróży

Aby uzyskać więcej wskazówek i wskazówek dotyczących podróży z dziećmi, sprawdź niektóre z tych pomocnych postów:

Jak ta 4 -osobowa rodzina podróżowała po świecie za 130 USD dziennie

7 wspólnych wymówek, które ludzie używają, aby uniknąć podróży rodzinnych

Jak Amanda kształci swoje dzieci z drogi

Wycieczki drogowe to zawsze dobry pomysł na podróż rodzinną

Uzyskaj dogłębny przewodnik budżetowy po Europie!

Mój szczegółowy, ponad 200 przewodników stron jest stworzony dla podróżników budżetowych, takich jak Ty! Wycina puch znaleziony w innych przewodnikach i przechodzi prosto do praktycznych informacji potrzebnych do podróży i oszczędzania pieniędzy podczas plecaków po Europie. Znajdziesz sugerowane trasy, budżety, sposoby oszczędzania pieniędzy, na uboczu i poza nim, aby zobaczyć i robić, nie turystyczne restauracje, rynki i bary i wiele więcej! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej i zacząć!

Zarezerwuj podróż do Europy: wskazówki logistyczne i sztuczki
Zarezerwuj swój lot
Użyj Skyscanner lub Momondo, aby znaleźć tani lot. Są to moje dwa ulubione wyszukiwarki, ponieważ wyszukują strony internetowe i linie lotnicze na całym świecie, więc zawsze wiesz, że żaden kamień nie pozostaje obrócony. Zacznij jednak od Skyscanner, ponieważ mają największy zasięg!

Zarezerwuj swoje zakwaterowanie
Możesz zarezerwować swój hostel w Hostelworld, ponieważ mają one największe zapasy i najlepsze oferty. Jeśli chcesz pozostać gdzieś inaczej niż hostel, użyj Booking.com, ponieważ konsekwentnie zwracają najtańsze stawki za pensjonaty i tanie hotele. Oto lista moich ulubionych hosteli w Europie.

Nie zapomnij o ubezpieczeniu podróży
Ubezpieczenie podróży ochroni cię przed chorobą, obrażeniami, kradzieżą i odwołaniem. Jest to kompleksowa ochrona na wypadek, gdyby coś poszło nie tak. Nigdy nie wybieram się na wycieczkę, ponieważ musiałem go używać wiele razy w przeszłości. Moje ulubione firmy, które oferują najlepszą usługę i wartośćsą:

Skrzydło bezpieczeństwa (dla wszystkich poniżej 70)

Zapewnij moją podróż (dla osób powyżej 70)

Medjet (dodatkowe pokrycie repatriacji)

Szukasz najlepszych firm, z którymi można zaoszczędzić pieniądze?
Sprawdź moją stronę zasobów dla najlepszych firm do użycia podczas podróży. Wymieniam wszystkie te, których używam, aby zaoszczędzić pieniądze, gdy jestem w drodze. Zaoszczędzą Ci pieniądze podczas podróży.

Chcesz więcej informacji o Europie?
Pamiętaj, aby odwiedzić nasz solidny przewodnik do miejsca docelowego w Europie, aby uzyskać jeszcze więcej wskazówek dotyczących planowania!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *