Aktualności Wrap Entertainment Uncategorized Zmiana sposobu myślenia „Jestem zbyt biedny, aby podróżować” – powiedz tak, aby podróżować

Zmiana sposobu myślenia „Jestem zbyt biedny, aby podróżować” – powiedz tak, aby podróżować

Ostatnia aktualizacja: 03/16/20 | 16 marca 2020 r.

„Twoja rada jest świetna, jeśli jesteś klasy średniej, twoi rodzice dają ci pieniądze lub jesteś z Zachodu. Twoja witryna nigdy nie mogłaby dla mnie działać. Jestem zbyt biedny, by podróżować. Ta rada jest przeznaczona tylko dla osób uprzywilejowanych. ”

Po ponad 10 latach podróży po świecie często to słyszałem.

Każda podróżna podróż uważa, że ​​ich sytuacja jest wyjątkowa. Że nikt inny nigdy nie przeszedł przez swoją walkę.

I to nie tylko podróż.

Wszyscy usprawiedliwiamy, dlaczego nie możemy zrobić czegoś, czego pragniemy.

„Siłownia jest zbyt daleko”.

„Nie znam nikogo na tym wydarzeniu, więc zostanę w domu”.

„Prawdopodobnie nie jestem wystarczająco wysoki, aby grać w koszykówkę”.

Wierzymy, że nigdy nie osiągniemy tej wielkiej rzeczy, do której dążymy, ponieważ brakuje nam jednego tajnego składnika, który to się stanie.

Jeśli chodzi o podróż, ludzie myślą, że to, co ich powstrzymuje, to pieniądze. Wyobrażają sobie, że nie mogą podróżować, ponieważ w przeciwieństwie do mnie nie mogą dotknąć Banku mamy i taty, są obciążone ich długiem lub nie są tak szczęśliwi ani wyjątkowe.

Oto prawda: nie jestem wyjątkowy.

Miałem też dług. A moi rodzice nie zapłacili za moje podróże – sam zaoszczędziłem i zapłaciłem za nie.

Jasne, urodziłem się jako biały mężczyzna w USA, więc nieuchronnie wiązałem się z pewnym przywilejem.

Ale automatycznie umieszczając się w „nie mogę pozycjonować”, odrzucasz wszelkie porady, które nie łączą się z tym światopoglądem, a tym samym przegapisz wszystkie sposoby podróży.

Ludzie z tym sposobem myślenia przypominają mi cyniki jak Bob. Kilka lat temu Bob odrzucił porady na mojej stronie internetowej, ponieważ nie wierzył, że mógłbym podróżować po świecie bez pomocy rodzicielskiej.

Wierząc, że wszyscy inni są wyjątkowe, wyjątkowe lub bogate, stawiają barierę psychologiczną, która pozwala im zignorować wszystkie powody, dla których podróż jest możliwa.

Nic w ich okolicznościach nie uniemożliwia im podróży oprócz własnego sposobu myślenia.

Miliony ludzi z różnych środowisk, okoliczności i grup wiekowych znajdują sposób na podróż. Kiedy zacząłem podróżować w wieku 25 lat, wierzyłem, że robię coś trudnego i wyjątkowego.

Potem, kiedy wszedłem na drogę i zobaczyłem 18-letnie angielskie dzieci, dziadkowie i ludzie w każdym wieku, które rozpoczynają podobne przygody, zdałem sobie sprawę, że nie jestem tak wyjątkowy, jak myślałem. Ta realizacja pomogła mi nauczyć się podróży, była o wiele łatwiejsza i bardziej osiągalna, niż myślałem, ponieważ gdyby mogli to zrobić, każdy może to zrobić.

Rozumiem, że istnieje jakiś wymóg dotyczący podróży. Istnieje limit tego, jak tani może być i ile darmowych lotów możesz zarobić.

Zawsze istnieją okoliczności, takie jak zdrowie, problemy z wizami, długi lub rodzina, które powstrzymają kogoś przed drogą. Nie każdy może (lub chce) podróżować po świecie.

W końcu, bez względu na wszystko, podróż jest nadal przywilejem.

Ale z mojego doświadczenia wynika, że ​​to, co utrzymuje zdecydowaną większość ludzi w domu, to nie pieniądze, ale sposób myślenia.

To fałszywe przekonanie, że ich okoliczności są inne i wszyscy inni, którzy podróżują, mają pieniądze lub przywilej, że nie. Zakupili przekonanie, że podróżowanie jest luksusem i jeśli nie jesteś w środku, nigdy nie będziesz w stanie to zrobić. Wszyscy i wszystko, co im mówi, inaczej zostaje odrzucony jako „zbyt łatwy” lub „zbyt dobry, aby być prawdziwy”.

Ale pozwól, że powiem wszystkim, którzy uważają, że „jestem zbyt biedny/nieskrzeszony itp. Aby podróżować”: nie jesteś.

Jeśli naprawdę chcesz podróżować, znajdziesz sposób. Dla niektórych zajmie to więcej wysiłku i czasu (może lat), ale możesz to zrobić. Być może będziesz w stanie zaoszczędzić tylko trochę miesięcznie.

Ale wyścig jest długi i nie ma linii mety. Rób wszystko, co możesz każdego dnia.

Jeśli budzisz się dzisiaj i powiesz sobie: „Jestem zbyt biedny, aby podróżować” lub „Nie mogę z powodu X”, nigdy nie będziesz szukać sposobów na podróż. Zobaczysz tylko blokady drogowe. Widzisz tylko powody, dla których nie możesz podróżować – rachunki, loty, płatności samochodowe, dług, rodzina lub więcej.

Nigdy nie zajmiesz się tymi blokami dróg i zadasz sobie pytanie: „Jak pokonać te przeszkody, jak inni ludzie?”

Jedyną różnicą między tymi na drodze a tymi, którzy nie są na tym, jest to, że osoby na niej powtarzają „tak”, aby podróżować zamiast „Nie mogę”.

Zamiast tego obudź się dzisiaj i powiedz „Tak, ja też mogę podróżować” i zacznij szukać tego, co możesz teraz zrobić, aby tak się stało.

Zadaj sobie pytanie „Co mogę dzisiaj zrobić, aby zbliżyć się do mojej wymarzonej podróży?”

Zacznij od małego.

Każdy tak się zbliża na tym przed nim. Spójrz na swoje codzienne wydatki. Ile byś zaoszczędził, gdybyś kupił Bridę zamiast codziennej butelki wody, zrezygnował ze Starbucks, ugotowałby więcej własnego jedzenia lub piasz mniej?

Co jeśli zrezygnujesz z kabla? Obniżyłeś swój plan telefoniczny? poszedłeś do pracy? Sprzedano swoje niepotrzebne rzeczy w serwisie eBay?

Znajdź sposoby uzupełnienia dochodów, zostając lokalnym przewodnikiem lub kierowcą Uber lub wynajmując wolny pokój lub kanapę na Airbnb.

Zostań opiekunem domu.

Zacznij zbierać częste mile ulotne.

Poszukaj pracy za granicą.

Zaczynanie małego daje ci małe zwycięstwa, które help powoli zdać sobie sprawę, że możesz to zrobić. Im więcej masz wygranych, tym więcej idziesz.

Kiedy planowałem swoją pierwszą podróż, po raz pierwszy ugotowałem więcej i mniej piłem.

Potem zrezygnowałem z kina. Potem sprzedałem swoje rzeczy i znalazłem współlokatora. Potem znalazłem sposoby na udział samochodów, aby zaoszczędzić na gazie.

Każdy krok zbudowany na ostatnim, a ja jestem bardziej pewny swoich umiejętności. Obudziłem się każdego ranka, powiedziałem sobie: „Mogę to zrobić”.

Kiedy zacząłem mówić tak, stworzyłem pozytywną pętlę sprzężenia zwrotnego, która utrzymywała podróżowanie i zawsze w zasięgu ręki. Po latach tego zrobienia widzę tylko okazję.

Niedawno przeczytałem moc nawyku, o sile wiary w zmieniające się nawyki.

Ludzie, którzy nie wierzyli, że coś jest możliwe, nigdy nie zmienili swoich nawyków. Dietaliby, starali się trzeźwy lub ćwiczyć więcej, ale nigdy nie zadziałałoby. Jednak kiedy uwierzyli, że mogą się zmienić, kiedy znalazły się częścią społeczności, która ich wspierała, wtedy nastąpiła zmiana psychiczna i nowy sposób myślenia.

Spotkałem ludzi na drodze, którzy podróżowali po uzyskaniu minimalnej płacy. Osiągnęli to, ponieważ obudzili się każdego dnia i zadali sobie pytanie: „Co mogę dzisiaj zrobić, co zbliży mnie o krok do bycia w drodze?” Łatwo jest powiedzieć: „Cóż, zarabiam 9,75 USD za godzinę i mam dziecko”, ale Michael pracował nad płacą minimalną i znalazł sposób.

Im niższy dochód, tym dłużej zajmie wystarczająco dużo podróży, ale dłużej nie oznacza nigdy.

Jeśli nie wierzysz, że możesz podróżować, nigdy nie będziesz.

Musisz tylko zmienić sposób myślenia, który powstrzymuje cię od celów i zacząć szukać sposobów, bez względu na to, jak małe, aby zacząć żyć marzeniami podróży.

„Jestem zbyt biedny, by podróżować” to przekonanie, że wielu nie ma pewności, by wierzyć, że podróż jest możliwa. Kupują szum medialny, że to zbyt piękne, aby mogło być prawdziwe. Łatwo jest myśleć, że my podróżnicy jesteśmy wyjątkowi i że moja rada nie dotyczy Ciebie.

Ale płacę własną drogą: pracowałem za granicą, aby kontynuować podróż, moi rodzice nigdy mi nie pomogli i nadal mam dług. Nie wiedziałem nic, kiedy zacząłem podróżować. Po drodze musiałem to rozgryźć.

Podobnie jak dziesiątki czytelników z tej strony, które również znalazły sposób pomimo wielu przeszkód.

Nie wszyscy będą mogli podróżować, a ja to rozumiem. Nie mówię o tych z okolicznościami takimi jak słaby zdrowie, osób z chorymi rodzicami lub ogromnym zadłużeniem karty kredytowej. Mówię o środkowej większości. Spotkałem ludzi z różnych środowisk w drodze i wiem, że podróż jest nie tylko dla bogatych, ale dla wszystkich.

Jeśli chcesz więcej podróżować, wierz, że możesz.

Wiem z doświadczenia, że ​​nie musi to być drogie.

Przestań mówić „nie” i zacznij dostrzegać wszystkie sposoby, w jakie możesz spełnić swoje marzenia o podróży!

Uwaga redaktora: Otrzymałem opinię, którą chcę rozwiązać. Nie mówię, czy zamkniesz oczy i mówisz „wierzę”, że magicznie znajdziesz się w jakiejś dalekiej ziemi. To nie działa w ten sposób. Istnieje wiele ważnych powodów, dla których ludzie nigdy nie mogą podróżować, bez względu na to, jak bardzo „wierzą”. Ten artykuł dotyczy próby skłonienia ludzi do zmiany sposobu myślenia, który powstrzymuje wielu przed próbą znalezienia sposobu na podróż. Wiele osób, nawet jeśli mogą podróżować, nawet nie próbuj, a ten artykuł miał na celu przynajmniej spróbowania ludzi.

Jak podróżować po świecie za 50 USD dziennie

Mój najlepiej sprzedający się przewodnik w miękkiej oprawie w New York Timesa po podróży światowej nauczy Cię, jak opanować sztukę podróży, aby zejść z utartej ścieżki, zaoszczędzić pieniądze i mieć głębsze wrażenia z podróży. To twój przewodnik do planowania A, który BBC nazwał „Biblią dla podróżników budżetowych”.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej i zacznij czytać go już dziś!

Zarezerwuj swoją podróż: porady logistyczne i sztuczki
Zarezerwuj swój lot
Znajdź tani lot za pomocą Skyscanner. To moja ulubiona wyszukiwarka, ponieważ wyszukuje strony internetowe i linie lotnicze na całym świecie, więc zawsze wiesz, że żaden kamień nie został obrócony.

Zarezerwuj swoje zakwaterowanie
Możesz zarezerwować swój hostel w Hostelworld. Jeśli chcesz pozostać gdzieś niż hostel, użyj Booking.com, ponieważ konsekwentnie zwracają najtańsze stawki dla pensjonatów i hoteli.

Nie zapomnij o ubezpieczeniu podróży
Ubezpieczenie podróży ochroni cię przed chorobą, obrażeniami, kradzieżą i odwołaniem. Jest to kompleksowa ochrona na wypadek, gdyby coś poszło nie tak. Nigdy nie wybieram się na wycieczkę, ponieważ musiałem go używać wiele razy w przeszłości. Moje ulubione firmy, które oferują najlepszą usługę i wartość, to:

Bezpieczeństwo (najlepsze dla wszystkich)

Zapewnij moją podróż (dla osób powyżej 70)

Medjet (dodatkowe pokrycie ewakuacji)

Gotowy do zarezerwowania podróży?
Sprawdź moją stronę zasobów dla najlepszych firm do użycia podczas podróży. Wymieniam wszystkie te, których używam podczas podróży. Są najlepsze w klasie i nie możesz się pomylić, używając ich podczas podróży.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *