Aktualności Wrap Entertainment Uncategorized Rzeczy, które zszokowały mnie w Tajlandii

Rzeczy, które zszokowały mnie w Tajlandii

KADE Kate składają się z powiązań partnerskich. Jeśli dokonasz zakupu za pomocą tych linków, dokonam odszkodowania bez dodatkowych kosztów. Dzięki!

Podziel się na Twitterze
Udostępnij na Facebooku
Udostępnij na Pinterest
Udostępnij na e -mailu

Dzisiaj wylądowałem w Bangkoku, a także zacząłem moją sześciomiesięczną podróż po Azji Południowo-Wschodniej-i chociaż jeszcze tego nie rozumiałem, życie w pełnym wymiarze godzin.

Przygotowałem się do Tajlandii – sprawdziłem przewodniki, przeglądałem galerie zdjęć, a także sprawdziłem wiele artykułów na blogach na temat tego kraju. Ale bez względu na to, jak bardzo się przygotowujesz, jest tak wiele rzeczy, których nie zrozumiesz, dopóki nie pojawi się, a nie doświadczycie tego sam.

Jak następujące:

7-evens są wszędzie.

Myślisz, że McDonald’s jest najbardziej typowym łańcuchem w Tajlandii? Pomyśl jeszcze raz. W promieniu dwóch bloków z mojego pensjonatu w pobliżu Khao San Road było pięć lub sześć 7-evensów.

Jest to naprawdę praktyczne, ponieważ oferują wszystko, od 50-centowego Red Bulla po ciasta z pastwą czerwonej fasoli. Kilka razy skończyłem 7-Eleven przez wiele dni!

Thais lubią ich okładki.

W ostatnim roku byłem w Tajlandii pięć razy – i za każdym razem rozumiałem, że oficjalnie się nie pojawiłem, dopóki nie usłyszałem oddechowej tajskiej kobiety śpiewającej „ooh, cudowne dzieciak” Jako flet, który gijał popularnego riffu gitarowego.

Ta melodia jest uosobieniem tajskiej muzyki pop. Prawie każda melodia była okładką zachodniego hitu, śpiewanego przez kruchą brzmiącą dziewczynę.

Dostajesz plastikową torbę na wszystko. Również słomki.

Nawet jeśli po prostu dostaniesz butelkę wody w sklepie, kobieta włoży ją do plastikowej torby, nawet bez pytania – a także zapewni słomkę, bez względu na to, co pijesz. A jeśli potrząsasz głową, a także weźmiesz butelkę sama, spojrzy na ciebie, jakbyś był szalony.

Mimo tego nie ma puszek na śmieci.

Nie mogę ci dokładnie powiedzieć, jak wiele razy spacerowałem po Tajlandii, próbując znaleźć lokalizację, aby wyrzucić wszystko, co mam w dłoni. W tajskich miastach nie ma dużo kosza na śmieci – często musiałem gdzieś odkryć pokój prysznicowy, a także wyrzucić ją do kosza.

Jedyny wyjątek: dostawcy wózków ulicznych. Ale nie umieściłbym niczego poza własnymi daniami jednorazowymi.

Masaże są wszędzie – i niesamowite.

Dzięki niedrogim masażem, a także pedicures na całym świecie, Tajlandia jest celem ofert spa. Najtańszy godzinny masaż, który miałem, był w Chiang Mai, na 100 bahtów (3,33 USD). Większość w Bangkoku miała około 200 bahtów (6,66 USD); Wydałem 300 bahtów (10 USD) na masaż na plaży na Koh Lanta.

Zszokowało mnie to, że byli w tym miejscu, a także każde spa oferuje tak wiele różnych zabiegów. Wiele osób wybiera Tajlandię na wakacje w klubie zdrowia, jednak dla mnie wydaje się to marnotrawstwem! Nie potrzebujesz kuponów spa, aby rozpieszczać się za niedrogie w Tajlandii.

Małe jaszczurki wspinają się po ścianach.

To była jedna z pierwszych rzeczy, które widziałem podczas inspekcji w moim pensjonacie – mała jaszczurka wspinająca się po ścianie. Okazuje się, że są w dowolnym miejscu w Tajlandii, oprócz wielu Azji Południowo -Wschodniej. Z wyjątkiem ogromnej jaszczurki, którą widziałem na ścianie w Kampot w Kambodży, są one całkowicie nieszkodliwe, a także nie zbliżą się do ciebie.

Próbują cię zamordować swoją kuchnią.

Zrozumiałem, że jedzenie będzie pikantne, a także to zaakceptowałem – jednak nie uderzyło mnie to, dopóki nie pojawiłem się w Koh Chang po kilku miesiącach w Laosu, Wietnamie i Kambodży. W tych krajach kuchnia była jednak pikantna do niedrogiego poziomu – po powrocie do Tajlandii wydawało się, że mój przełyk się rozpadł!

Wiedz o tym: idea „średniego pikantnego” lub „nie tak pikantnego” nie istnieje w Tajlandii. Przygotuj się na popchnięcie chili na bok przy bardzo minimum.

Tak więc Tajlandia była pełna niespodzianek.

Czuję się dziś raczej nostalgiczny, wierząc z powrotem do kobiety, którą wtedy byłem, a także dokładnie taka, jak wyjątkowo zachwycona była. Nie to, że nie jestem teraz – wciąż jestem cudownie szczęśliwy. Ale spójrz na to najlepsze zdjęcie – uśmiechałem się tak trudny, jak i duży przez wiele dni. Nic nie może tego zabrać.

Wybranie tej podróży było najlepszą decyzją, jaką kiedykolwiek podjąłem.

Uzyskaj aktualizacje e -mail od Katenever przegap post. Odejmuj subskrypcję w dowolnym momencie!

Imie Imie
Ostatnia nazwa nazwy
Twój e -mail e -mail
Składać

Podziel się na Twitterze
Udostępnij na Facebooku
Udostępnij na Pinterest
Udostępnij na e -mailu

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *