Aktualności Wrap Entertainment Uncategorized Przewodnik budżetowy po plecakach Filipin

Przewodnik budżetowy po plecakach Filipin

Filipiny to miejsce, w którym udaje się pozostać z wyłączenia trasy z Azji Południowo -Wschodniej w budżecie, co jest niespodzianką, ponieważ jest to wspaniałe miejsce do podróży.

Tanie loty wewnętrzne łączą wiele z ponad 7000 wysp i dobry lokalny transport może sprowadzić Cię po wyspach po ich osiągnięciu.

To kraj, który jest absolutnie pobłogosławiony naturalnym pięknem. To także kraj, który ma swój odrębny charakter.

Mimo silnego wpływu kultury amerykańskiej i hiszpańskiej poprzez historię zagranicznej okupacji, Filipiny wciąż odróżniają się od stanów, Hiszpanii i reszty Azji. Plecak na Filipinach to świetny, a na wielu z tych oszałamiających wysp jest dobry klimat turystyczny.

Sprawdź nasz post: 10 najlepszych rzeczy do zrobienia na Filipinach!

Ile będą kosztować Filipiny?

Budżet na Filipiny

60–70 USD za dzień dla 2 osób. (Max 35 $ każdy!)

Ta kwota różni się znacznie w zależności od liczby lotów, ile podróżujesz i to, czy sprawdzasz w czasie świąt, co może znacznie zwiększyć ceny.

Jeśli przyjeżdżasz podczas Wielkanocy, spodziewaj się wysokich cen w miejscach turystycznych, takich jak Boracay, ale możesz uniknąć podwyżek cen, jeśli udasz się do Palawan.

Filipiny są warte każdego grosza!

Zakwaterowanie budżetowe: (5-15 USD/noc)

Prawdopodobnie spędzasz dużo czasu w plażowych bungalowach i chatach, które są podstawowe, ale zwykle doskonałą wartość. Pokoje w Manili mogą pozostawić trochę do życzenia, a możesz znaleźć się w mocno prostytuowanym obszarze, ale pokoje są zwykle akceptowalne nawet dla wybrednego plecaka.

Nadal można znaleźć tanie zakwaterowanie w Boracay i innych najlepszych miejscach turystycznych, które musisz po prostu mieć oczy.

Jeśli wolisz zarezerwować mieszkanie lub zostać z gospodarzem w Airbnb, dlaczego nie uzyskać zniżki Airbnb, gdy jesteś przy nim? Upewnij się, że korzystasz z naszego specjalnego kodu kuponów o wartości 25 USD i zaoszczędź pieniądze!

Uwaga kozła: kliknij tutaj, aby znaleźć hostele na Filipinach za zaledwie 5 USD / łóżko w akademiku! Istnieją również niesamowite oferty na prywatne pokoje dwuosobowe. Spójrz ?

Aby uzyskać więcej zakwaterowania, zobacz naszą stronę El Nido.

Jedzenie: (2-4 USD/posiłek)

Filipiny słyną z różnych potraw z kurczaka i makaronu, w tym pysznego kurczaka z grilla, adobo z kurczaka i bihonu z pancy (smaczne danie z makaronem ryżowym z kurczakiem i warzywami).

Zawsze możesz znaleźć dobre oferty na jedzenie, od 1 USD z boku burgerów po ładnych fantazyjnych posiłków w restauracji, rzadko znajdziesz „drogi posiłek” na Filipinach.

Jedzenie na Filipinach – pyszny kurczak z grilla
Rice Terrace i inne opłaty za wstęp: (średnio 5 USD/osoba)

Na Filipinach nie ma zbyt wielu opłat. Wiele świątyń można wprowadzić za darmo, a także oszałamiające parki i pomniki pamiątkowe. Nie ma opłaty za wstęp na większość tarasów ryżowych, ale przewodniki mogą być zaskakująco drogie, podobnie jak trójkołowe przejażdżki do słynnych punktów widoku.

Zdecydowanie mają cenę turystyczną na tego typu witrynach, ale pamiętaj tylko, że jest to warte dodatkowych dolców. Sprawdź naszą stronę Banaue, aby uzyskać więcej informacji na temat tarasów.

Alkohol: (0,75 USD piwa, koktajle 3 USD)

San Miguel Beer

Filipiny są jednym z najtańszych krajów do upicia się. Piwa są niesamowicie tanie, szczególnie w Manili, gdzie można łatwo znaleźć wiadro 6 piw za mniej niż 5 dolarów w barze.

Poza Manili ceny nieco wzrosną, ale zawsze jest to doskonała wartość. Głównym wyborem piwa jest San Miguel, który jest pyszny i rzadko przychodzi na złotówka na małe piwo. Tak naprawdę nie robią „dużych piw” na Filipinach, ale czasami można je znaleźć na 7-11.

[widget id = ”Text-75 ″]

Najważniejsze informacje i obowiązkowe:

Najważniejsze i konieczne jest
Plaże Filipin są znane na całym świecie, ale w tym archipelagu jest znacznie więcej niż leżenie na białym piasku i moczenie na słońcu.

Pod powierzchnią morza znajduje się niesamowita kraina czarów wodnych, podczas gdy nad powierzchnią, z dala od plaż, można znaleźć atrakcyjne krajobrazy zarówno stworzone przez człowieka, jak i naturalne.

Istnieje kilka ładnych parków miejskich, stare miasta i zabytki, które można zbadać za darmo, a także kilka interesujących muzeów.

Palawan:

Być może nie widzieliśmy wielu z 7 101 wysp, ale ten jest naszym ulubionym. Palawan siedzi w dalekich południowo -zachodnich krańcach kraju, gdzie cieszy się jednymi z najbardziej różnorodnych krajobrazów, a także jednych z najlepszych życia wodnych w kraju.

Ma naturalny cud świata znanego jako podziemny system jaskini, a także ma jedne z najładniejszych plaż i niedrogich ośrodków, które znajdziesz gdziekolwiek. WIOszałamiające miasta plażowe, takie jak Port Barton i El Nido, ta wyspa jest idealna i nie jest na uboczu!

El Nido

Kliknij tutaj, aby uzyskać najlepsze hoste w El Nido i Puerto Princesa na Palawan

Kliknij tutaj, aby uzyskać najlepsze hotele w El Nido i Puerto Princesa na Palawan

Tarasy ryżowe Banaue:

To miejsce wysadzi cię! Zachwycające 10 369 kilometrów kwadratowych tarasów ryżowych wyryte z góry z tak niesamowitą pomysłowością będziesz się zastanawiać, jak człowiek mógłby osiągnąć taki wyczyn.

Prawdziwy cud polega na tym, że mają ponad 2000 lat, więc cały ten krajobraz powstał na długo przed utworzeniem dźwigu i buldożera.

Tarasy ryżowe Banaue

Kliknij tutaj, aby uzyskać najlepsze hotele, pensjonaty i homestays w Banaue

Bohol:

Ta wyspa ma sporo niesamowitych miejsc do zobaczenia, od super-czekoladowych wzgórz po spektakularnym nurkowaniu, które jest rutynowo zapewniane jako jedno z 10 najlepszych miejsc nurkowych na świecie. Możesz także spróbować swojego szczęścia w dostrzeżeniu stępu, uroczego małego stworzenia o błędach, endemicznych dla tego regionu. W Bohol jest tak wiele rzeczy do zrobienia!

Czekoladowe wzgórza Bohola

Kliknij tutaj, aby uzyskać najlepsze zakwaterowanie w pobliżu Bohol

Obozować sam na wyspie:

Jest to istotne doświadczenie Filipin dla każdego turysty z żartobliwym duchem. Zatrudnij kapitana, aby zabrał cię na jedną z tysięcy odizolowanych, niezamieszkanych wysp i po prostu zorganizował obóz.

Rozbiliśmy się na wyspie na północ od El Nido na wyspie Palawan i zaskakująco łatwo było zorganizować i wyjątkowo tanie! Możesz nawet spróbować pożyczyć sieć komarów z pensjonatu i spać pod gwiazdami!

** kozła uwaga: wysoce zalecane! **

Biwakowanie na pustej wyspie w pobliżu El Nido
Idź nurkowanie z rurką lub nurkowanie:

Wody wokół Filipin są pobłogosławione jednymi z najbardziej niesamowitych życia morskiego w dowolnym miejscu na ziemi. Koralowce są oszałamiające i jest tak wiele witryn nurkowych/nurkowanych do wyboru, że można było tu spędzić lata i nadal nie widzieć ich wszystkich.

To miejsce jest naprawdę raju nurka i emanuje klimatem podwodnym wszędzie. Brak skarbów poniżej powierzchni Filipin byłoby jak wizyta w Egipcie i pominięcie piramid.

Nurkowanie na Filipinach
Snorkel z rekinami wielorybów:

Udaj się na południowy kródek Luzon i wejdź do wody z tymi wdzięczni gigantami. Donsol jest jednym z niewielu miejsc na Ziemi, w których gromadzą się te delikatne Goliats, a pływanie z nimi jest istotnym doświadczeniem filipińskim.

Kliknij tutaj, aby uzyskać najlepsze hotele, homestays i pensjonaty w Donsol

Boracay:

Okej, więc nie jest to dokładnie poza uboją ścieżką, ale Boracay to strona obowiązkowa na Filipinach. Wielu turystów obawia się, że zostanie to opanowane za pomocą drogich turystów z zakwaterowaniem i pakietem all-inclusive, ale wciąż istnieją kilka miejsc, które mogą nie być na głównym odcinku piasku, ale będą miały lepszą atmosferę.

Kliknij tutaj, aby uzyskać najlepsze hostele na Boracay

Kliknij tutaj, aby uzyskać najlepsze hotele na Boracay

Manila może nie być miejscem „obowiązkowego” ani najważniejszego wyróżnienia na Filipinach, ale jest to miasto, w którym większość podróżnych znajdzie się podczas ich pobytu. To główne centrum transportu wysp. Sprawdź najlepsze miejsca do sprawdzenia w dużym mieście Manili tutaj.

Off the Beaten Path na Filipinach:

Na uboczu

Ważne jest podczas podróży po całym świecie, aby znaleźć miejsce dla siebie. Miejsce, w którym wybiera się niewielu innych turystów, i miejsce, które czujesz, jak odkryłeś sam.

Przewodniki nie zawsze dokładnie przedstawiają ukryte klejnoty, a czasem całkowicie je tęsknią.

Lubimy wymieniać pomysły na pobite ścieżki z naszego osobistego doświadczenia, a ponieważ byliśmy ograniczeni burzliwą pogodą podczas naszego pobytu na Filipinach, nie byliśmy w stanie dotrzeć do niektórych naprawdę ukrytych klejnotów, które planowaliśmy. Po powrocie na Filipiny będziemy aktualizować tę listę.

Port Barton:

Wiele osób wie o Port Barton, ale wydaje się, że niewiele osób się tutaj zapuszcza. To funky miasteczko plażowe znajduje się w pobliżu jednego z krajów najbardziej oszałamiających łańcuchów wyspy i możesz wynająć łódź, która zabierze Cię na jednodniowe wycieczki na okoliczne wyspy.

Kliknij tutaj, aby uzyskać najlepsze zakwaterowanie w Port Barton

Każda opuszczona wyspa:

Zaskakująco łatwo jest zatrudnić łódź, aby wysadzić cię na opuszczoną wyspę na Filipinach. Zalecamy zapewnienie zasięgu komórkowego, jeśli jesteś wysadzony i zostawiłeś sam, ponieważ nigdy nie wiesz, jak niezawodny będzie żeglarz.

Przynieś dużo wody i jedzenia do tworzenia kopii zapasowych, nawet jaF Postarasz się polować na własny obiad!

Odizolowana wyspa

Jakie jest zakwaterowanie budżetowe na Filipinach?

Zakwaterowanie budżetowe

Hotele i pensjonaty na Filipinach mają wspaniałą wartość. Chociaż średni koszt pokoju jest nieco wyższy niż inne kraje w Azji Południowo -Wschodniej, zwykle mają dość wysokie standardy. Chaty plażowe i bungalowy na Filipinach mają w rzeczywistości lepszą wartość niż podobne miejsca w Tajlandii i zazwyczaj dostajesz śniadanie.

Kliknij tutaj, aby uzyskać najtańsze (i najlepsze) hostele na Filipinach

Kliknij tutaj, aby uzyskać najlepsze hotele, pensjonaty i homestays na Filipinach

Zalety budżetowego plecaku na Filipinach:

Zalety z plecakiem na Filipinach

Filipiny są wspaniałym miejscem do plecaków z ograniczonym budżetem i jest niesamowite, że więcej ludzi nie udaje się tutaj na typowej trasie w Azji Południowo -Wschodniej.

Kraj emanuje doskonałą atmosferą plecaka i oferuje jedne z najlepszych plaż i krajobrazów na świecie.

Od pudrowych białych piasków Boracay i marzycielskich wysp wokół Palawana po tarasy ryżowe Banaue i czekoladowe wzgórza Bohola, Filipiny mają coś dla każdego.

Łatwość biwakowania na wyspach:

Jak powiedzieliśmy powyżej, nie ma nigdzie indziej, aby samodzielnie sobie radzić w tropikalnym raju. Nic dziwnego, że nakręcili tu ocalałego w wielu różnych językach. To miejsce jest wykonane dla tropikalnej samotności.

Funky Transport:

Jeśli podróżujesz na Filipinach, na pewno znajdziesz się w Jeepney. Te fajne, chromowane przejażdżki pochodzi z II wojny światowej i od tego czasu zostały „wyrzucone”.

Humorystyczne jest widzenie różnorodności haseł i zdjęć, które są artystycznie pomalowane na boku tych starych relikwii. Od cytatów religijnych po seksualne insynuacje, są to najśmieszniejsze sposoby transportu na świecie.

Zwykle dumny właściciel Jeepneya

Tanie loty:

Większość turystów lubi transport publiczny, abyś mógł spotkać się z mieszkańcami i „zobaczyć wieś”. Tak, powiedzieliśmy to setki razy. Ale kiedy loty wewnętrzne są tańsze niż przejażdżki autobusem i promem, wkrótce wybierasz tańszą, wygodniejszą opcję. Loty można mieć za zaledwie 20 USD, co utrudnia opór!

Sceneria:

Nie ma wątpliwości, że Filipiny są oszałamiającym miejscem. Wszędzie, gdzie spojrzysz, coś przyciąga wzrok. Jest tu tak wiele niesamowitych krajobrazów i oszałamiających plaż, że aparat będzie działał w godzinach nadliczbowych.

Oszałamiający zachód słońca w El Nido
Wady podróży na Filipinach:

Wady plecaków na Filipinach

Bez względu na to, jak wspaniały jest kraj, zawsze będzie kilka wad, aby pójść z profesjonalistami. Filipiny są tak pełne wspaniałej kultury, oszałamiających miejsc i zagubionych wysp, że z pewnością będzie kilka rzeczy, z których można się cieszyć. Nigdzie nie jest idealne, prawda?

Podróżowanie tutaj nie ma wielu wad, ale kilka, które wystają, są podane poniżej.

Tłumy w sezonie wakacyjnym:

W sezonie wakacyjnym Filipiny stają się bardzo zajęte. Miliony rodzin filipińskich opuściły dom, aby znaleźć lepszą pracę za granicą, więc kiedy nadejdą święta, podobnie jak powracający członkowie rodziny, czyniąc koszmarem transportu i hoteli.

Na szczęście możesz tego uniknąć, spędzając tydzień na mniejszych wyspach, takich jak Palawan, ale upewnij się, że zarezerwujesz lot i hotel co najmniej tydzień lub dwa wcześniej. Jeśli planowałeś pobyt na Filipinach podczas Bożego Narodzenia lub Wielkanoc, nie martw się

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *