Aktualności Wrap Entertainment Uncategorized Top 10 najpiękniejszych wysp

Top 10 najpiękniejszych wysp

, gdy wierzysz o słowo „wyspę” obrazy opuszczonych, oszałamiających plaż, kołyszących się palm, a także bogatych dżungli. Co jest dość uderzone! Na tej liście 10 najlepszych odkryjesz piękne wyspy, które są kraje same w sobie, autonomiczne regiony lub po prostu samotne kropki ziemi na morzu.

W oparciu o to, co widzieliśmy podczas naszych podróży, oto nasze opcje na 10 najpiękniejszych wysp na świecie:

1. Sri Lanka

Ta wyspa w kształcie łez w kształcie krocza jest naprawdę krajem unoszącym się na Oceanie Indyjskim. Sri Lanka ma niesamowitych regionalnych ludzi, oszałamiającą linię brzegową, smakową żywność, tropikalną dżunglę do zwiedzania, starożytne ruiny, buddyjskie, a także kulturę hinduską, plantacje przypraw i herbaty, a także oczywiście wyluzowaną atmosferę. Ta wyspa jest zdecydowanie jedną z najlepszych, a także najprawdopodobniej jednym z najbardziej niedocenianych krajów na świecie.

2. Borneo

Ta wyspa znajduje się w Azji Południowo -Wschodniej, otoczona Filipinami, Indonezją, a także Malezją, a także 3 różnymi krajami (Indonezja, Malezja, a także Brunei). Ta duża wyspa jest trzecią co do wielkości na świecie. Ma wszystko!

W wieku 130 milionów lat Borneo jest domem dla jednego z najstarszych lasów deszczowych na świecie. Ta dżungla jest rajem dla zagrożonych orangutanu, słoni orientalnych, nosorożców, a także lampartów. Oprócz uroczej flory, a także fauny, Borneo ma niezwykłe góry do wspinania się, rzeki do rejsu, najlepsze nurkowanie na świecie (Sipadan) (Sipadan) oprócz mieszanki religii, kultur i kuchni. Borneo jest piękny.

3. Zanzibar (częściowo autonomiczna część Tanzanii)

Zanzibar to mała wyspa, która ma duży smak. Finansowanie historycznego centrum miasta miasta jest jednym z niewielu starożytnych afrykańskich miast w Afryce Wschodniej. Projekt tutaj jest wyjątkowy. Ludzie z kamiennego miasta to Swahili Muzułmanie, którzy prezentują swoją pięknie kolorową odzież, cudownie przyprawione potrawy, a także misternie rzeźbiony design w Zanzibaru, a także w całym regionie Afryki.

Opuszczając kamienne miasteczko Zanzibar jest obowiązkiem, a także jedną z najpiękniejszych wysp na świecie.

Piękna wyspa Zanzibaru przy wybrzeżu Tanzanii
4. Ibo Island, Mozambique

Wyspa Ibo w archipelagu Quirimbas jest taka, której nigdy nie zapomniemy. Właśnie tutaj odkryjesz afrykańskie osoby żyjące, tak jak od wielu lat, a także lat. Bez żadnych dróg nie ma ani jednego samochodu i ciężarówki na wyspie, co zapewnia spokojne spacery, a także hałas.

Trudno jest dostać się do tej północnej części Mozambiku, więc nie zobaczysz turystów w zasięgu wzroku. Ludzie tutaj są ciepli, a także gościnni, a sceny wiejskie są niesamowite. To marzenie odkrywcy, a także jeśli myślisz o plecaku Mozambique, upewnij się, że Ibo Island jest na twoim trasie.

5. Koh Phangan, Tajlandia

Jak moglibyśmy nie umieścić naszej ukochanej wyspy wakacyjnej na tej liście?! Koh Phangan to idealna lokalizacja do relaksu przez tydzień lub miesiąc. Początek tutaj jest wyjątkowo wyluzowany, ludzie regionalni są przyjaźni, dżungla jest bogata, a plaże są nieskazitelne.

Jest to idealna lokalizacja, aby cieszyć się zachodem słońca, wynajmować motocykl, a także sprawdź wyspę, wędruje do wodospadów, tańczyć całą noc na imprezie pełni księżyca, zdobądź książkę, a także zrelaksować się w hamaku lub np. Cóż, jak płetwy, a także snorkel. Koh Phangan to raj dla plecaka, a także poza księżycem w pełni, będziesz mieć lokalizację dla siebie!

6. Santorini, Grecja

Ta śródziemnomorska wyspa jest piękna. Z doskonałymi pocztowymi budynkami białymi, wulkanem, czarnym piaszczystym plażami, winnicami, plażą Red Rock, przyjaznymi regionalnymi ludźmi, a także oszałamiających zachodów słońca. Wypożycz motocykl, a także znajdź wszystko, co ma do zaoferowania ta urocza wyspa. Santorini jest doskonałym miejscem do relaksu, a także zanurzając niesamowity stan pogodowy w Grecji.

7. Palawan, Filipiny

Palawan jest jedną z 7000 wysp na archipelagu Filipin. Ta wyspa nie jest tak wysoko na radarze turystycznym, jak kilka innych wysp kraju. Jest to lokalizacja, która wciąż zachowuje wyluzowany urok.

Wskocz na jedną z wielu niekonwencjonalnych metod transportu, a także zrób swoją metodę do opuszczonego miasteczka plażowego Port Barton. Skieruj się na północ, a także obóz na jednej z wielu pustych wysp otaczających El Nido, a także ciesz się kilkoma najlepszymi plażami Filipin. Sprawdź najnowsze naturalne pytanie świata: The BiggroUnd River w Sabang.

Don masek, a także nurkowanie z akwalundy, a także pranie tego dnia z kilkoma regionalnym rumem. Ta wyspa powinna być wysoko na liście wszystkich – upewnij się, że na kilka nocy wyrzucasz jeden z kurortów Palawan!

8. Sumatra, Indonezja

Znajduje się na Pacyfiku „Ring of Fire”, jest to największa wyspa w Indonezji. Niewielu podróżników tworzy tutaj swoją metodę, ponieważ zwykle trzymają się obszaru Bali. Ta wyspa jest tak różnorodna. Na wyjątkowo na północy odkryjesz piękne plaże idealne do nurkowania, a także nurkowania z rurką. W centrum wyspy znajdują się 2 miasta ustawione w wulkanach, otoczone jeziorami, a także domem dla ludzi Batak.

Dżungla na Sumatrze jest bogata, a także jest idealna atmosfera dla małpy sumatranowej, a także dzikich orangutanów do wędrujących. Trekking z dżungli, a także kosztuje noc w przyrodzie do obszaru te zwierzęta są koniecznością. Ludzie tutaj są szczerzy, życzliwi, a także lubią spotykać obce twarze w swoim kraju. Zdecydowanie powinieneś zobaczyć Sumatrę.

9. Wyspa Vancouver, Kanada

Ta wyspa położona przy zachodnim wybrzeżu Kanady na Oceanie Pacyfiku jest pełna przyjaznych ludzi, uroczej przyrody, a także szans na ryzykowne. Ma coś dla każdego: zobacz XIX-wieczny projekt w Victorii, rób światowej klasy oceaniczne połowy, umieść bardzo potrzebny sher Jeden z wielu dziewiczych pól golfowych, idzie na wędrówkę w jednym z parków prowincjonalnych lub udać się na wieloryb, ciesząc się wycieczką do Orca, Humbbacka, Minke, a także szarych wielorybów. Ta wyspa jest pełna rzeczy do zobaczenia tak dobrze, jak to zrobić.

Piękny orca wieloryb przy wybrzeżu wyspy Vancouver w Kanadzie
10. Bali, Indonezja

Bali jest najwybitniejszą wyspą dla turystów w Indonezji. Jednak nieco nieco zrób swoją metodę opartą na ścieżce, a także odkryjesz własne spokojne obszary. Przekonania religijne są tutaj hinduskie, a Balijczycy mają wiele uroczych ceremonii, a także zwyczaje. Ciesz się plażami, wędruj wulkanem na wschód słońca, jeździć na spokojnych paddiach ryżu, a także spotkać się z regionalnymi ludźmi na rynkach. Na Bali jest tak wiele lokalizacji – znajdź kawałek wyspy dla siebie.

Na szczycie wulkanu na Bali na Indonezji
To kończy naszą listę najpiękniejszych wysp na świecie. Oczywiście jest ich wiele, ale czuliśmy się tak, jak to był świetny początek. Teraz wszystko, co musisz zrobić, to zarezerwować bilet samolotów, a także możesz zobaczyć, o co chodzi w tych niesamowitych wyspach.

Jaka jest Twoja ukochana wyspa? Zapraszam do komentowania poniżej, a także dodać dwa bity!

Jeśli lubisz miejsca „Off the Beaten Path”, możesz również sprawdzić: dziesięć lokalizacji poza utartą ścieżką w Azji Południowo -Wschodniej lub zobaczyć zbiór naszych preferowanych zdjęć z 18 miesięcy podróży po świecie!

Polub ten post? Przypiąć!

Oświadczenie: Kozy w drodze jest współpracownikiem Amazon, a także podmiotem stowarzyszonym dla niektórych innych sprzedawców detalicznych. Oznacza to, że tworzymy prowizje, jeśli klikniesz linki na naszym blogu, a także kupujesz od tych sprzedawców.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *